Oldtimer

Policejní dopravní vozidla v historii a současnosti

Výstava pod názvem Svět policie se koná v prostorách obchodního centra Olympia v Brně-Modřicích od 7. 7. do 24. 7. 2016.

Slavnostní zahájení výstavy za účasti vedoucích představitelů Policie ČR se uskuteční 9. 7. 2016 ve 12:00, kdy v rámci doprovodného programu budou až do 18 hodiny probíhat na venkovní ploše ukázky současné i historické policejní techniky a další akce pro návštěvníky.

PHSOS 05
| Rubriky: Oldtimer | Autor: Policejní historická společnost

Zemřel Carl Haas

Ve věku 86 let podlehl Altzheimerově nemoci Carl A. Haas, jedna z nejvýznamnějších osobností automobilových závodů ve Spojených státech.

Podle informace společnosti Haas Auto Carl Haas, zveřejněné 7. července, Carl Haas zemřel doma v Lake Forest v Illinois 29. června.

Carl Haas
| Rubriky: Oldtimer | Autor: Ing. Vladimír Rybecký

Unikátní Cobra na prodej

Aukční síň Sotheby`s v srpnu nabídne do aukce první vyrobený prototyp vozu Cobra s šasi číslo CSX 2000. Vůz s motorem Ford, který používal osobně Carroll Shelby, bude po 54 letech od jeho výroby nabídnut ke koupi úplně poprvé.

Vůz je ve zcela původní podobě bez jakékoliv úpravy učiněné za uplynulých 54 let! Dokládá to ostatně i pohled do neudržovaného interiéru.

cobra 2000_3
| Rubriky: Oldtimer | Autor: Ing. Vladimír Rybecký

Ferat se vrací

Posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler nastoupí do vrcholné domácí soutěže s černým vozem Fabia R5. Škoda Motorsport při 43. Rallye Bohemia tímto zvláštním lakováním připomene 35. výročí vzniku legendárního československého kultovního filmu.

Ve Škoda Muzeu bude možné v době kolem konání Rallye Bohemia obdivovat nejúspěšnější soutěžní speciál i vůz Škoda 110 Super Sport (Ferat Vampire RSR).

Škoda ferat 35 _03
| Rubriky: Oldtimer | Autor: Ing. Vladimír Rybecký

Jubileum plné rychlosti: Škoda slaví 115 let motorsportu

Před 115 lety se začala psát fascinující historie motorsportu značky Škoda: 30. června 1901 projel Narcis Podsedníček na jednoválcovém motocyklu Laurin & Klement jako první cílem závodu Paříž - Berlín.

Na velké milníky historie navazuje vítězné tažení vozu Škoda Fabia R5.

Václav Vondřich, vítěz Mezinárodní trofeje v Dourdanu 1905
| Rubriky: Oldtimer | Autor: Vladimír Rybecký podle podkladů Škoda Auto

Den otevřených dveří v chomutovském depozitáři Železničního muzea

Ve dnech 24. až 26. června a 26. až 28. srpna bude pro veřejnost otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. Pouze v sobotu 27. srpna 2015 v rámci tradiční akce nazvané „Z muzea do muzea“ vypraví České dráhy z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Chomutova zvláštní vlak.

Národní technické muzeum zve na den otevřených dveří v chomutovském depozitáři Železničního muzea.

loko 498
| Rubriky: Oldtimer | Autor: NTM

Autodrom oslaví 33. výročí vzniku

Oslavy 33. výročí vzniku závodního okruhu v Mostě. Autodrom Most o víkendu nabídne zábavu i vzpomínky.

Letos uplynulo 33 let od vybudování uzavřeného závodního okruhu v Mostě. Společnost Autodrom Most, která stejnojmenný areál provozuje, připravila při této příležitosti pro veřejnost bohatý program plný zábavy, adrenalinu, ale pochopitelně také vzpomínek na uplynulá léta.

most doprovodný program 6
| Rubriky: Oldtimer | Autor: Vladimír Rybecký podle podkladů Autodromu Most

ŠKODA AUTO se představí na Dobovém leteckém dni

ŠKODA AUTO je opět jedním z hlavních partnerů divácky velmi oblíbeného Dobového leteckého dne, který proběhne 11. června 2016 v Mladé Boleslavi.

Akce nabídne velmi pestrý program, v němž nebudou chybět ani vozy Laurin & Klement a ŠKODA.

160609 SKODA Felicia - Letecke Muzeum MB