Nejlepším pick-upem vyhlášena Toyota Hilux

Nejlepším pick-upem vyhlášena Toyota Hilux

Toyota Hilux byla vyhlášena vítězem 6. ročníku ankety International Pick-up Award. Porotci ocenili nové výkonné pohonné ústrojí nového Hiluxu, precizní handling, kvalitu, odolnost a spolehlivost.

Předání prestižního ocenění v kategorii středně velkých pick-upů se uskutečnilo na přehlídce Solutrans 2021 ve francouzském Lyonu. O vítězi rozhodovala porota soutěže International Van Of The Year (Mezinárodní dodávka roku).

První generace Toyoty Hilux se v roce 1968 uvedla na japonském trhu. Už o rok později se tento model představil i v Evropě. Hilux se následně stal jedním z nejúspěšnějších modelů v rámci celé modelové nabídky značky Toyota.

„S nejnovějším Hiluxem rozšiřujeme nabídku pohonů o nový diesel 2,8 litru, který nabízí vyšší kultivovanost a výkon, abychom naplnili potřeby zákazníků toužících nejen po pracantovi, ale i vozidlu pro volný čas,“ říká viceprezident společnosti Toyota Motor Europe Didier Gambart.

Toyota Hilux se vyrábí v šesti různých zemích a objednávat si jej mohou zákazníci ve 180 zemích po celém světě. Prodalo se už přes 18 milionů kusů.

Datum zveřejnění

29.11.2021

Zdroj informací

Toyota

Foto: Toyota

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.244 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál