Servind

Scania Super pošesté zvítězila v testu Green Truck

Scania Super pošesté zvítězila v testu Green Truck

Nákladní vozidlo Scania opět, již šestý rok po sobě, získalo titul Green Truck za vynikající efektivitu přepravy a spotřebu paliva. Tentokrát společnost Scania přihlásila nákladní vozidlo s novým pohonným ústrojím Super. K účasti v tomto srovnávacím testu, který každoročně pořádají dva německé odborné časopisy s cílem určit nejúspornější nákladní vozidlo pro dálkovou dopravu, jsou zváni všichni výrobci těžkých nákladních vozidel v Evropě.

„Jsem nesmírně potěšen, že model Scania byl již pošesté v řadě vyhodnocen jako nejúspornější nákladní vozidlo. Naše pohonné ústrojí Super na trhu stanovilo zcela novou úroveň výkonnosti a naši zákazníci nyní mohou těžit z 8% úspory paliva,“ říká vedoucí divize Scania Trucks Stefan Dorski.

Nový řadový šestiválec Scania Super o objemu 13 l byl představen v listopadu 2021. Je k dispozici ve čtyřech výkonových verzích splňujících emisní normu Euro 6.

Tahač s novým motorem se zúčastnil letošního testu Green Truck, který probíhal v Německu na veřejných komunikacích po trase dlouhé 340 km, přičemž na jednotlivých úsecích byly stanoveny různé podmínky. Tentokrát se testovaly tahače 4×2 s návěsem, výkonem 500 k a celkovou hmotností 32 t.

Účelem testu je určit nejefektivnější těžké nákladní vozidlo pomocí vzorce, který zohledňuje spotřebu paliva i průměrnou rychlost. Faktory, které ovlivňují výsledky (např. venkovní teplota a protivítr), se kompenzují použitím referenčního nákladního vozidla s dobře zdokumentovanou výkonností, které absolvuje každý test souběžně se soutěžícími.

„Vítězství v testu Green Truck je důkazem našich úspěchů a vizitkou hodnoty, kterou Scania nabízí. Tyto tahače mají stejné specifikace a funkce pro úsporu paliva, které dodáváme svým zákazníkům. Ti jsou tak skutečnými vítězi,“ říká Stefan Dorski.

Datum zveřejnění

12.05.2022

Zdroj informací

Scania

Foto: Scania

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3033 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál