Servind

Goodyear předvedl Goodyear Total Mobility

Goodyear předvedl Goodyear Total Mobility

Nabídka Goodyear Total Mobility pomáhá dopravcům zvládat klíčové úkoly, které před nimi stojí. O tom, jaký přínos může nabízená kombinace produktů, služeb a řešení mít, se mohli dopravci přesvědčit během předváděcího turné Drive Results po třinácti evropských zemích, které zavítalo i do České republiky.

„Goodyear neustále hledá způsoby, jak zvyšovat efektivitu dopravců. Nabídka Goodyear Total Mobility je komplexní řešení, které dokáže vozovým parkům pomáhat při snižování uhlíkových emisí, ale hlavně při zvyšování jejich konkurenceschopnosti a maximálního zefektivnění jejich každodenního provozu. V současnosti na českém trhu nabízí bezkonkurenčně nejkomplexnější systém řešení pro dopravce, který uchovává vše, co je potřeba pro provoz vozového parku na jednom místě. Výsledkem je jednoduchý systém s přehledem reportingu i fakturace v počítači,“ uvedl při prezentaci služeb Goodyear Total Mobility v Senohrabech Waldemar Jarosz, Sales General Manager Commercial Business společnosti Goodyear pro region Europe East North.

Goodyear pod hlavičkou Goodyear Total Mobility spojil prémiové nákladní pneumatiky značky, sadu inovativních datových řešení včetně monitorovacích služeb a prediktivní analýzy a komplexní podporu, údržbu a poprodejní péči poskytovanou celoevropskou servisní sítí Truck Force na více než 2000 servisních míst v celé Evropě.

Cílem roadshow bylo ukázat provozovatelům užitkových vozidel konkrétní výhody zvolené kombinace produktů, řešení a služeb. „Každý dopravce se potýká s jedinečnými problémy. Proto je důležité mu ukázat potenciál úspor, které mu může poskytnout delší doba provozuschopnosti vozidel a proaktivní pravidelná údržba. Roadshow přibližuje možnosti, jak mohou naše pokročilá řešení v současném prostředí rychle rostoucích nákladů pomáhat zákazníkům, aby si udržovali konkurenceschopnost díky úsporám nákladů a zefektivňování provozu,“ řekl Waldemar Jarosz.

Mobilní showroom

V mobilním showroomu dopravci shlédli nejnovější generace všestranných nákladních pneumatik Goodyear, jejichž nejmodernější technologie jim přiblížila prezentace s rozšířenou realitou. Seznámili se s klíčovými cíli konstruktérů, jako jsou optimalizace valivého odporu v zájmu zvýšení hospodárnosti a minimalizace uhlíkové stopy vozidla. Výsledkem jsou například loni na trh uvedené Goodyear FuelMax Endurance, jediné pro regionální provoz s třídou valivého odporu B.

Jak prodloužit životnost pneumatik a významně snížit náklady na pneumatiky, ukázala expozice věnovaná konceptu „čtyř životů“ pneumatik Goodyear. 

Na dalším pracovišti se seznámili s výhodami online řešení společnosti Goodyear, která zahrnují online systém správy pneumatik Goodyear FleetOnlineSolutions, inovativní řešení pro správu vozového parku Goodyear Proactive Solutions a servisní službu Goodyear ServiceLine24h.

„Pracovali jsme na zavedení všech těchto řešení v České republice několik let. Teď sklízíme pozitivní výsledky. Díky novým službám a kladným referencím dopravci už dnes postupně přecházejí do plně digitálního prostředí a využívají chytré technologie a integrovaná řešení, která jim od základů zjednoduší a zefektivní jejich každodenní provoz,“ řekl v Senohrabech Petr Abrahámek, Commercial Sales Director společnosti Goodyear pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Samostatná sekce byla vyhrazena spolupráci společnosti Goodyear a německého technologického koncernu ZF. Oba partneři loni spojili síly aby dopravcům nabídli integrované řešení pro správu vozového parku a pneumatik, které posouvá jejich podporu na novou úroveň.

Pokročilá řešení Fleet Management Solutions společnosti ZF a široké portfolio pneumatik a řešení společnosti Goodyear nabízejí evropským dopravcům integrovanou sadu aplikací pro správu vozového parku a pneumatik podporujících smíšené a multibrandové vozové parky.

Předváděcí turné doprovází speciální digitální kampaň. Na webové stránce Goodyear Roadshow si mohl každý účastník akce sám sestavit vlastní kombinaci produktů a služeb, která mu vyhovuje a vyhodnotit si její konkrétní přínos pro svůj provoz.

Čeští dopravci mají o inteligentní řešení zájem

Z hlediska pořizovacích nákladů se pneumatiky na celkových nákladech na vlastnictví vozidel v dálkové dopravě podílejí pouhými 3 %, ale pokud jde o provozní náklady, je jejich dopad daleko větší. „Volba správných pneumatik a pravidelné kontroly jejich stavu přímo ovlivňují až 40 % veškerých provozních nákladů, ať už se jedná o palivovou hospodárnost, dobu plné provozuschopnosti, náklady na údržbu nebo spokojenost řidičů,“ připomněl dále Petr Abrahámek.

„Konkrétní úspory jsou patrné z přehledu služeb a bývají pro dopravce velmi přesvědčivé. Každý vozový park je ovšem naprosto unikátní. Proto s našimi zákazníky těsně spolupracujeme, abychom mohli vyhovět jejich konkrétním potřebám, úkolům a situacím odpovídajícím velikosti jejich parku, rozsahu aktivit a současným i budoucím podnikatelským záměrům,“ dodal.

Českým zákazníkům již slouží nejmodernější inteligentní nástroje, které jsou součástí řešení Goodyear Total Mobility, jako jsou aktivní monitorování tlaku v pneumatikách TPMS s výkonnou technologií G-Predict a automatizovaná okamžitá diagnostika pneumatik na zařízení Goodyear CheckPoint.

„Všechna tato moderní zařízení účinně měří klíčové parametry stavu pneumatik a dávají řidičům a provozovatelům informace o stavu a výkonu pneumatik. Tím si dopravce zajistí efektivnější a udržitelnější provoz,“ poznamenal Abrahámek.

„Čeští a slovenští zákazníci mají o moderní řešení zájem, rychle je akceptují a široce využívají. Například díky aplikaci eJOB – digitálnímu nástroji pro záznam provedené práce na vozidle včetně fotodokumentace stavu, který je součástí online systému správy pneumatik Goodyear FleetOnlineSolutions – se v Česku již přes 90 % událostí zaznamenává digitálně pomocí tabletů. To dopravcům dovoluje snižovat náklady na servisní zásahy a sledovat nákladovost jednotlivých středisek z jednoho místa (počítače) napříč celou Českou republikou. A výjimečná je Česká republika v evropském srovnání i v některých dalších oblastech, třeba pokud jde o kvalitu české servisní sítě TruckForce. Nedávný nezávislý audit českých členů servisní sítě TruckForce přinesl v České republice jeden z nejlepších evropských výsledků,“ uzavřel Petr Abrahámek.

 

Goodyear Total Mobility: Pro zefektivnění provozu a úsporu nákladů

Sada nástrojů Goodyear Total Mobility pro zjednodušení každodenního provozu, prodloužení doby plné provozuschopnosti vozidel a minimalizace celkových nákladů na jejich vlastnictví zahrnuje:

- Inovativní prémiové pneumatiky, vyvinuté pro nižší spotřebu paliva i dlouhý kilometrový proběh. Celkem je v nabídce společnosti 400 prémiových nákladních a autobusových pneumatik a protektorů. V roce 2020 ji rozšířily silniční nákladní pneumatiky KMax Gen-2 a FuelMax Gen-2, které vozovým parkům v nadregionální a dálkové dopravě přinášejí vyšší kilometrový proběh a palivovou hospodárnost za všech povětrnostních podmínek. Loni portfolio značky doplnila nová řada FuelMax Endurance, která nově díky palivové účinnosti třídy B umožňuje stejně efektivní dopravu na dálnicích i na regionálních komunikacích.

- Unikátní soubor nástrojů chytrých technologií a prediktivních monitorovacích systémů (G-Predict), který prodlužuje dobu plné provozuschopnosti a umožňuje uživatelsky přátelskou správu pneuhospodářství s cílem snížení celkových provozních nákladů na kilometr. Jejich součástí jsou inovativní řešení pro správu vozového parku Goodyear Proactive Solutions, která zvyšují efektivitu provozu a přináší značné úspory, online systém správy pneumatik Goodyear FleetOnlineSolutions, který propojuje servisní poskytovatele s informacemi o zákaznících – dopravcích, nebo vícejazyčná celoevropská nonstop asistenční služba Goodyear ServiceLine24h.

- Přes 2000 servisních míst evropské sítě TruckForce, která poskytují nonstop silniční havarijní službu a prémiový servis na všech hlavních trasách v celé Evropě.

Datum zveřejnění

05.09.2022

Zdroj informací

Goodyear

Foto: Goodyear a Vladimír Rybecký

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2609 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál