Servind

Mobilní platby u Shellu dostupné i v sousedních zemích

Mobilní platby u Shellu dostupné i v sousedních zemích

Možnost zaplatit za tankování prostřednictvím mobilní aplikace Shell SmartPay se průběžně rozšiřuje do dalších evropských zemí. Platbu, díky které není s využitím venkovní obsluhy nutné ani opustit vozidlo, lze uskutečnit i tankovacími kartami nákupní aliance Axigon. Jediná taková karta v sobě kombinuje i další výhody určené firmám či živnostníkům. K těm dále patří mobilní platby za parkování, široká akceptační síť v celé Evropě nebo takzvané plošné ceny paliv.

Mobilní platba Shell SmartPay nahradila ke konci roku 2020 předešlé platby pomocí QR kódu. Místo něj se nyní využívá lokalizace zákazníka pomocí souřadnic GPS. Zákazník po spuštění mobilní platby pouze zadá číslo stojanu na čerpací stanici, maximální částku pro tankování a po autorizaci může ihned načerpat palivo.

Česká republika byla spolu se Slovenskem hned po Velké Británii, Nizozemsku a Německu další zemí, kde byla služba Shell SmartPay dva roky nazpět zprovozněna. Platba je dostupná přes Apple Pay, Google Pay, PayPal nebo platební kartu spárovanou s aplikací Shell. Firemní zákazníci mohou využívat rovněž tankovací kartu. „Nově lze platit prostřednictvím mobilního telefonu mimo jiné také na většině stanic Shell v Polsku a Rakousku, tedy ve všech sousedních zemích Česka,“ říká Eva Belak Heberová, Head of Fleet Solutions ve společnosti Shell Czech Republic.

Celkově je služba aktuálně dostupná v dalších deseti evropských zemích, a to v Belgii, České republice, Francii, Lucembursku, Německu, Nizozemsku, Polsku, Rakousku, na Slovensku, ve Velké Británii a Švýcarsku. Počet akceptačních míst a zemí s touto platební možností se postupně zvyšuje. V tomto roce se očekává její zprovoznění také v Bulharsku a Turecku.

Propojení tankovacích karet s mobilními aplikacemi se ale neomezuje pouze na úhradu paliva. „S tankovací kartou lze prostřednictvím mobilního telefonu zaplatit v parkovacích zónách desítek měst v Česku a na Slovensku i na desítkách tuzemských parkovišť za závorou. V naší aplikaci navíc není nutné u parkovišť za závorou ručně opisovat dlouhé kódy z parkovacího lístku. Po jeho nafocení se kód pro platbu automaticky načte,“ popisuje Damir Durakovič, generální ředitel nákupní aliance Axigon, která je autorizovaným distributorem tankovacích karet Shell a EuroOil. A dodává, že se stejnou tankovací kartou je možné dále uhradit například mýtné, ale též platit za mytí vozidel a další služby spojené s jejich provozem.

Výhodou je jednodušší administrativa, protože firma následně obdrží souhrnné vyúčtování a fakturu za tankování i další služby, a v neposlední řadě i fakt, že na vše si vystačíte s jedinou kartou. Některé karetní společnosti totiž poskytují jednu kartu pro tankování v tuzemsku, další pro platby v zahraničí, popřípadě ještě jednu kartu pro úhrady mýta.

Pro běžné platby jsou karty Shell v Česku akceptovány také u čerpacích stanic EuroOil, OMV a Benzina. Jde o přibližně 1000 čerpacích stanic. V celé Evropě lze pak standardně zaplatit na více než 27 000 čerpacích stanic.

Datum zveřejnění

31.3.2023

Zdroj informací

Axigon

Foto: Shell

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2915 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál