Servind

Ford Pro Experience Day v Letňanech

Ford Pro Experience Day v Letňanech

Na výstavišti PVA Expo Letňany společnost Ford Motor během akce Ford Pro Experience Day představila svou novou divizi Ford Pro, která se specializuje na užitkové vozy. Po loňské evropské premiéře Ford nyní tento koncept uvádí na český trh.

Během putovní akce Ford Pro Experience Day se zákazníci v České republice mohou seznámit s jednotlivými službami Ford Pro dostupnými pro české klienty. Ford Pro nabízí kompletní portfolio služeb souvisejících s užitkovými vozy od prodeje a servis včetně možností individuálních přestaveb a speciálních nástaveb přes financování společností ALD až po nový systém online správy vozových parků prostřednictvím vestavěných modemů. Důležitým bodem programu jsou také testovací jízdy s vozy Ford s elektrickým pohonem v čele s novým Fordem E-Transit. Akce Ford Pro Experience Day po Praze zavítala do Českých Budějovic, Hradce Králové, Brna a Ostravy.

Ford v roce 2022 dosáhl v rámci EU podíl na nových registrací lehkých užitkových vozidel 15 %. Pro udržení svého postavení a jeho další navyšování hrají klíčovou roli poprodejní služby. Zásadní roli přitom mají Transit Centra – těch je v EU přes 800. V České republice jich Ford má 20, přičemž je doplňuje 44 autorizovaných autodopravců. Centra jsou vybavena i pro servis a opravy vozidel s elektrickým pohonem včetně oprav akumulátorů a výměny jejich modulů.

Nová centra Ford Live slouží k podpoře provozu propojením s provozovanými užitkovými vozidly, která do nich odesílají potřebná data. On-line spojení prodejců se zákazníky umožňuje včas a správně řešit blížící se problémy a hlídá plánované servisní prohlídky. Tato zdarma provozovaná služba je už v Evropě využívána pro 200 000 vozidel, tedy asi třetinu ze všech provozovaných, přičemž cílem je 100% využití. Data směřují do šesti sledovacích center – pro Českou republiku sídlí v Budapešti. V rámci této služby se sleduje Repair Performance, tedy úspěšnost oprav, čas, dostupnost dílů a vyhodnocuje se kvalita produktu, tedy vozidle.

Standardní výbavou užitkových vozidel značky je modem Ford Pass Connect. Ten umožňuje přes mobilní telefon sledovat až pět vozidel současně. K nejoblíbenějším službám patří ovládání na dálku, sledování polohy vozidla na mapě, informace o technickém stavu vozidla a stav nabíjení. Ve výbavě užitkových vozidel je také informační systém Ford Sync 4 pro zobrazení informací z mobilních telefonů.

Pro nabíjení vozidel s elektrickým pohonem Ford poskytuje dvě karty se zvýhodněnými sazbami – jednu zpřístupňující většinu nabíjecích míst v ČR (ČEZ, E.on a PRE) a druhou pro země EU. Ford Pro zákazníkům nabízí i pomoc s přípravou a instalací wallboxů.

Datum zveřejnění

11.4.2023

Zdroj informací

Ford

Foto: Vladimír Rybecký

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2962 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál