Servind

Srbská pošta si pořídila elektromobily

Srbská pošta si pořídila elektromobily

Výrobce elektricky poháněných vozidel společnost Cenntro Electric Group oznámila předání 31 plně elektricky poháněných dodávek Logistar 200 (LS200) srbské poště. Srbská pošta je národní poštovní služba s největší infrastrukturou a logistickým obchodním systémem, který pokrývá celé území Republiky Srbsko. Dodávky LS200 budou využívány ve městě Novi Sad.

LS200 je víceúčelové lehké elektricky poháněné vozidlo přizpůsobené pro přepravu lehkého zboží a balíků v městských oblastech. LS200 nabízí užitečné zatížení 1045 kg a objem nákladového prostoru 4,7 m3. Kapalinou chlazený akumulátor kapacitou 41,5 kWh umožňuje dojezd 265 km. LS200 umožňuje rychlé nabíjení a dokáže se nabít z 20 % na 80 % za 45 minut.

„Jsme poctěni, že LS200 byl vybrán srbskou poštou. Srbská republika je průkopníky v oblasti udržitelnosti a přijímá významné závazky k používání elektrických vozidel. Pošta Srbska je jednou z nejinovativnějších veřejných společností v regionu a jsme hrdí, že jim můžeme pomoci při dosahování jejích cílů,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel Cenntro Electric Group Peter Wang.

LS200 má tři konfigurace, včetně nákladního boxu, dodávky a pick-upu. Je součástí rozšířené řady Logistar společnosti Cenntro, která zahrnuje vozidla od malých až po kamiony. Do 16 zemí už dodala 3600 svých vozidel.

Datum zveřejnění

19.8.2023

Zdroj informací

Cenntro Electric Group

Foto: Cenntro Electric Group

 

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2246 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál