Servind

První Goodyear CheckPoint v ČR

První Goodyear CheckPoint v ČR

První přejezdová deska Goodyear CheckPoint v České republice byla nainstalována ve společnosti STEBAL Spedition v Dubí. Skupina STEBAL provozuje více než tisíc vlastních velkoobjemových souprav. STEBAL je zastoupen vlastní transportní a logistickou společností již na dopravních trzích v Česku, Polsku, Rumunsku, Německu, Rusku a Estonsku. V České republice má skupina vlastních téměř 400 velkoobjemových souprav.

Goodyear CheckPoint je propojený systém kontroly pneumatik, který čte stav pneumatik a parametry vozidla během několika sekund při přejezdu přes speciální desku v zemi.

Špičková pozemní deska, vybavená speciálními senzory a kamerami, automaticky během několika sekund měří a analyzuje hloubku dezénu pneumatiky, tlak v pneumatikách a zatížení vozidla a náprav. Vestavěný design spojený s technologií RFID nebo rozpoznáváním SPZ umožňuje dynamické a rychlé kontroly velkého množství vozidel.

V kombinaci s uživatelsky přívětivým zobrazovacím terminálem a mobilními a webovými aplikacemi poskytuje Goodyear CheckPoint okamžité zobrazení stavu pneumatik, což umožňuje proaktivní sledování a preventivní údržbu vozového parku.

Kamil Kasan, jednatel společnosti Stebal Spedition, uvedl: „Na základě nabídky od společnosti Goodyear Czech jsme se rozhodli pořídit měřící přejezdovou desku CheckPoint. Ta nám umožní automatický monitoring všech pneumatik na našich vozidlech, která se vrací do naší centrály a vždy při příjezdu musí projet tímto kontrolním měřícím bodem. Největší benefit, který od Checkpointu očekáváme, je, že naše vozidla nebudou vyjíždět na silnice s opotřebenými nebo špatně nahuštěnými pneumatikami. Tím předejdeme případným nepředvídaným defektům či pokutám v zahraničí a s tím spojenými vysokými platbami v těchto nouzových případech. Dále bude zajištěno odhalení nedohuštěných pneumatik a díky jejich korekcí budeme provozovat naše vozidla při správných provozních podmínkách. Očekáváme úspory zejména ve spotřebě pohonných hmot, a tedy i celkové snížení nákladů, nejen na pneumatiky.“

Okamžitý přístup k informacím o vozovém parku

Goodyear FleetHub - webová a mobilní aplikace

- Jeden panel: Jeden přístrojový panel, který poskytuje okamžitý přehled o stavu pneumatik vozového parku.

- Podrobnosti o vozidle: Přístup k informacím o pneumatikách a podrobnostem o vozidle. Informuje, která pneumatika je postižena nebo kterou je třeba vyměnit.

- Sledování vozového parku: Podrobné výsledky analýz a kontrol pomohou přijmout správná opatření a zlepšit efektivitu vašeho vozového parku.

- Výstrahy: Upozornění na tlak, když pneumatika potřebuje naléhavou údržbu.

- Přizpůsobené zprávy: Zprávy na vyžádání nebo předem naplánované zprávy umožní efektivně plánovat údržbu pneumatik

Goodyear DriverHub - mobilní aplikace

- Jedna aplikace na pomoc řidičům: Aplikace, která je specificky přizpůsobena řidičům, poskytuje informace o stavu pneumatik vozidla pokaždé, když vozidlo přejede desku.

- Informace o tom, co se děje: Upozornění okamžitě informuje pokud je zjištěna změna tlaku v pneumatikách a/nebo hloubky dezénu.

Datum zveřejnění

14.9.2023

Zdroj informací

Goodyear

Foto: Goodyear

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.277 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál