Servind

Tatra Phoenix pro zemědělství

Tatra Phoenix pro zemědělství

V německém Hannoveru se konal tradiční veletrh Agritechnica, jedna z největších výstavních událostí v oblasti zemědělských technologií a strojů na světě. Veletrhu se už tradičně zúčastnila i společnost Tatra Trucks, která zde představila novinku v podobě speciálního tahače řady Tatra Phoenix.

Společnost Tatra Trucks má ve svém výrobním portfoliu několik modelových řad těžkých a středních nákladních automobilů pro různé segmenty v široké škále verzí. Základ produkce pro civilní trh představuje modelová řada Tatra Phoenix, která se uplatňuje v zemědělství, ve stavebním a těžařském průmyslu, v komunálních službách i při údržbě silnic nebo u hasičů a záchranářů.

Během letošního ročníku veletrhu Agritechnica Tatra Trucks představila speciální vůz Tatra Phoenix Euro 6 v provedení návěsový tahač s podvozkem v konfiguraci 4x4 určený pro provoz se zemědělskými návěsy. Automobil je vybaven unikátním a prověřeným podvozkem koncepce Tatra s centrální nosnou rourou a nezávisle zavěšenými polonápravami s pohonem všech kol, přičemž je uzpůsoben pro pohyb jak na zemědělských plochách, tak na běžných silnicích.

Posádka má k dispozici střední tzv. spací dvoumístnou kabinu s lůžkem, pod nímž je úložný prostor. K výbavě kabiny patří i závislé vodní topení a nezávislý systém vytápění a klimatizace Airtonic.

K pohonu slouží motor Paccar MX-11 o výkonu 330 kW, který je spojen s automatickou převodovkou Allison 4500PR s retardérem. Maximální hmotnost vozu činí 20 t, maximální zatížení každé nápravy vozu může dosahovat 10 t, maximální hmotnost soupravy vozidla a návěsu je 44 t.

Datum zveřejnění

11.12.2023

Zdroj informací

Tatra Trucks

Foto: Tatra Trucks

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3327 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál