Servind

Svět se vrací na veletrh Automechanika Frankfurt 2022

Svět se vrací na veletrh Automechanika Frankfurt 2022

Zástupci trhu s náhradními díly pro automobilový průmysl se konečně opět sjedou do Frankfurtu na veletrh, jež se letos koná ve dnech 13. až 17. září 2022 a poté bude každý sudý rok. Účast již potvrdila řada předních společností z více než 60 zemí. Nedávná prohlášení významných firem v tomto sektoru podtrhují význam veletrhu Automechanika jako nejdůležitější mezinárodní akce. Do soutěže Automechanika Innovation Awards se již přihlásil rekordní počet účastníků.

Organizátoři veletrhu si uvědomují důležitost navazování osobních kontaktů, a proto bude letos k dispozici větší množství salonků pro firemní jednání. Veletrh se zaměřuje i na logistiku v automobilovém průmyslu, udržitelnost, školení, profesní rozvoj a nábor zaměstnanců.

Výrobci a dodavatelé na trhu s náhradními díly pro automobilový průmysl mají pro nadcházející veletrh Automechanika ve Frankfurtu připraveno množství nových produktů a inovací v segmentech elektromobility, konektivity, autonomního řízení nebo digitálních řešení pro dílny a autosalony.

Olaf MuBhoff, ředitel veletrhu Automechanika Frankfurt, je potěšen pozitivními ohlasy: „Těším se, že se zde ve Frankfurtu opět setkáme s mnoha zahraničními firmami i odbornými návštěvníky z celého světa. Dlouho jsme se nemohli osobně setkávat a všichni se již velmi těšíme nejen na to, ale i na možnost seznámit se s novými produkty a zúčastnit se prezentací. Pro tuto příležitost jsme vytvořili nové formáty a do programu jsme zařadili nejdůležitější současné trendy.“

Žádný jiný veletrh nepokrývá celý hodnotový řetězec trhu s náhradními díly pro automobilový průmysl tak široce jako Automechanika Frankfurt. Na frankfurtském výstavišti se na něm pravidelně scházejí všichni nejdůležitější zástupci tohoto sektoru.

Produktové novinky v kategorii Accessories & Customizing představí společnosti jako jsou Modula, G3, Peruzzo, Fabbri, Koni, Mc Guard, Edco, MF Transportsysteme, Climair, EAL, Tradekar, Gianso, Oto Konak a Gleddring. V kategorii Body & Paint v hale 11 budou své produkty a služby prezentovat společnosti BASF Coatings, Chemicar Europe, Mipa, SATA a ZKF (Německý svaz pro karoserie a technologie vozů).

V kategorii Car Wash & Care se představí Otto Christ, Alfred Karcher, Colourlock, AVW equipment, Interpump, Lavorwash, Comet, Innovative Chemicals, Koch Chemie, Washalia, MaFra a Soft99.

V kategorii Diagnostics & Repair budou svá nejnovější řešení vystavovat firmy, jako jsou MAHA, Snap-on, Blitz Rotary, Texa, Nexion Corghi Group, Hunter, Abrites, Hella, Robert Bosch, Mahle, ZDK (Německý svaz motorářů a automechaniků), Rhinomotive, Dometic Waeco, Autocom, Carbon Zapp, Autel Intelligent (CN), Wurth, DAT, Celette France, Solera, Carbon, Prodyver, CTP GmbH, LiquiMoly, ROWE a RAVENOL.

HaynesPro, GTU, soft-nrg a další známé společnosti z Německa i zahraničí představí na veletrhu nová řešení pro segment Dealer & Workshop Management.

Celé spektrum dílů a komponent pro osobní automobily, motocykly a užitková vozidla představí společnosti jako BPW Bergische Achsen, Jost-Werke, A.B.S. All Brakes Systems, Meyle, ElringKlinger, NTN-SNR, MS Motorservice, Heinrich Eibach, DVSE-Topmotive, Schaeffler a Continental Aftermarket.

Osram, Clarios a Lumileds patří mezi společnosti, které představují svůj nejnovější vývoj v oblasti elektroniky a konektivity.

Významné průmyslové společnosti veletrh Automechanika považují za hlavní kontaktní platformu automobilového průmyslu. Peter Wagner, generální ředitel společnosti Continental Aftermarket & Services GmbH, vysvětluje: „Automechanika je bezpochyby nejvýznamnějším veletrhem v oboru, kde vedeme strategické diskuse na nejvyšší úrovni – což je letos konečně opět možné osobně. To je důležité, protože trh s náhradními díly se mění nesmírně dynamicky a – ať už jde o konektivitu, přístup k datům, e-mobilitu nebo udržitelnost – je o čem mluvit!“

Na letošní akci se objeví i nové subjekty. Oliver Klinck, generální ředitel eBay Německo, je potěšen: „Společnost eBay, přední online tržiště s autodíly a příslušenstvím, se letos poprvé představí na veletrhu Automechanika v E-Commerce Lounge.“

Dnes jsou – více než kdy kdykoli jindy – v centru pozornosti hlavně inovace a trendy, a to nejen na stáncích vystavovatelů. Přehlídka „Innovation4Mobility“ představuje průkopnická řešení pro propojená vozidla a klimaticky neutrální mobilitu.

Další zajímavostí budou na veletrhu produkty oceněné v soutěži Automechanika Innovation Awards. Letos bylo nominováno nejvíc produktů v historii. Ředitel výstavy Olaf MuBhoff k tomu říká: „Je to silný a důležitý signál, jenž dokládá velkou váhu inovací, což v současné situaci obzvlášť vítáme.“ MuBhoff rovněž plánuje fórum zaměřené na řízení dodavatelských řetězců v automobilovém průmyslu, tj. v oblasti, v níž automobilový průmysl naléhavě potřebuje širší dialog a nové nápady.

Dalším naléhavým úkolem je přilákat mladé lidi a talenty všech věkových kategorií do aftermarketu – obchodu s náhradními díly pro automobilový průmysl. Organizátoři veletrhu proto zařadili do programu i bloky zaměřené na školení, profesní rozvoj a nábor a plánují i speciální akce pro žáky a mládež. Chybět nebudou ani workshopy na téma řízení toku prací a oprav po nehodách a školení pro odborníky. Nová iniciativa „Talents4AA“ se zaměří především na možnosti zaměstnání a kariéry.

Dalším důležitým tématem veletrhu je udržitelnost. Den repasí se na veletrhu Automechanika koná již podruhé. Akce spoluorganizovaná mezinárodní Asociací výrobců repasovaných automobilových dílů (APRA) se plánuje na 14. září a odborníci na ní představí nejnovější vývoj v oblasti repasí a oběhového hospodářství. Repasované díly budou k vidění i ve výstavních halách a vystavovatele nabízející produkty a služby v této oblasti označí speciální zelené logo.

Další informace ze světa automobilového průmyslu a vyjádření vystavovatelů naleznete na adrese automechanika.com/statements.

Datum zveřejnění

22.06.2022

Zdroj informací

Automechanika

Foto: Automechanika

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2945 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál