Servind

Tři nové pneumatiky Pirelli P Zero

Tři nové pneumatiky Pirelli P Zero

Během Festivalu rychlosti v Goodwoodu (Goodwood Festival of Speed), jehož je Pirelli exkluzivním partnerem, byly představeny tři nové pneumatiky. Tyto novinky v rodině P Zero představují další krok neustálého vývoje, který je charakteristický pro značku Pirelli.

P Zero je již od roku 1986 synonymem pro výkon a bezpečnost a v současnosti je lídrem v počtu homologací zadávaných od předních světových výrobců automobilů: celkem jich má více než 1300.

Řada P Zero se stále rozvíjí s ohledem na požadavky výrobců i spotřebitelů, přičemž zvláštní důraz je kladen na udržitelnost a efektivitu. Všechny tři nové produkty byly vyvinuty podle přístupu Eco-Safety Design: vývojového procesu, který využívá inovativní metody a materiály včetně všech virtualizačních technologií získaných z bohatých zkušeností společnosti Pirelli v motosportu. Tento přístup pomáhá překonávat nevyhnutelné kompromisy, které jsou přirozeným důsledkem protichůdných požadavků kladených na konstrukce pneumatik.

Jedná se o P Zero E – šampiona výkonu a udržitelnosti s hodnocením tři A s více než 55% podílem recyklovaných materiálů nebo materiálů přírodního původu a novou technologií proti propíchnutí. Druhou novinkou je P Zero R pro moderní superauta, která nabízí výkon pro sportovní jízdu, a přitom je vhodná pro každodenní použití. A třetí je semi-slicková P Zero Trofeo RS pro hyperautomobily. Jde o nejrychlejší silniční pneumatiku Pirelli na okruhu, která je zároveň homologovaná pro běžné silnice.

P Zero E - šampion výkonu a udržitelnosti     

Pneumatika Pirelli P Zero E kombinuje zaměření na technický pokrok s ohledem na udržitelnost, čím doplňuje ostatní pneumatiky P Zero v nabídce. Tato pneumatika získala v každém svém rozměru hodnocení tři A ve všech parametrech uvedených na evropském štítku pro pneumatiky, což zahrnuje valivý odpor, brzdění za mokra a hlučnost. Více než 55 % materiálů použitých k její výrobě pochází buď z přírodních, nebo recyklovaných materiálů, což bylo potvrzeno také nezávislou agenturou Bureau Veritas.      

„Analýza celého životního cyklu pneumatiky, provedená společností Pirelli a ověřená agenturou Bureau Veritas, navíc ukazuje 24% snížení emisí CO2 ve srovnání s předchozí generací pneumatik Pirelli. Takové výsledky dosud na trhu s pneumatikami UHP nebyly zaznamenány,“ doplňuje Zdeněk Vacl, marketingový ředitel Pirelli pro Českou republiku.

Pneumatika P Zero E navíc nabízí novou technologii Pirelli RunForward, která řidičům v případě defektu umožňuje pokračovat v jízdě maximální rychlostí 80 km/h na vzdálenost přibližně 40 km.

P Zero R - pneumatika pro moderní superauta

Nová pneumatika Pirelli P Zero R pro nejvýkonnější supersportovní vozy je zároveň přizpůsobena i každodennímu použití. Tato novinka plně využívá výhody úzké spolupráce Pirelli s nejprestižnějšími světovými automobilkami, pro něž dodává pneumatiky vyvinuté speciálně pro každý konkrétní model s vlastnostmi odpovídajícími aktuálním požadavkům trhu. 

Inženýři Pirelli se při vývoji pneumatiky P Zero R zaměřili na dosažení progresivního chování pneumatiky i její celkovou výkonnost. Důraz kladli i na kontrolovatelnost jízdy za mokra i za sucha, nižší valivý odpor, sníženou hlučnost při odvalování a vyšší konzistenci při sportovní jízdě.

P Zero Trofeo RS - nejrychlejší silniční pneumatika

Pneumatika Pirelli P Zero Trofeo RS naopak představuje vrchol nabídky pro jízdu na závodních okruzích. Jedná se o semi-slickovou pneumatiku homologovanou pro silniční provoz, která je určena především jako originální výbava pro hyperautomobily, přičemž pro každý vůz je vyvinuta speciální verze na míru. Pneumatika P Zero Trofeo RS představuje další krok vpřed, nabízí konzistentnější výkon a vyšší bezpečnost za mokra ve srovnání s předchozí generací.

Pirelli P Zero – slavná tradice a hi-tech současnost

Rodina pneumatik Pirelli P Zero se rozšířila o tři uvedené pneumatiky, které posilují tradiční vazby značky na nejprestižnější vozy na trhu. Je tomu tak díky vysokému výkonu a schopnosti přizpůsobit se potřebám výrobců automobilů i koncových uživatelů.

Značka P Zero se zrodila v roce 1986, kdy tyto pneumatiky poprvé obul vůz Lancia Delta S4 třídy B, který se účastnil světových rallye. O rok později P Zero vybavilo také Ferrari F40, první hyperauto na světě. Nové produkty nyní doplňují širokou nabídku P Zero, která je schopna reagovat na nejrůznější potřeby nejsportovnějších vozů světa, a to v každé sezóně. Kromě silničních pneumatik P Zero se pod touto značkou skrývají také vysoce výkonné pneumatiky používané ve Formuli 1, mistrovství světa v rallye a v závodech GT.    

Všechny tři nové pneumatiky měly svou premiéru na stánku Pirelli na Festivalu rychlosti v Goodwood, který ukázal průkopnického ducha Pirelli. Prostřednictvím špičkových technologických produktů tu bylo představeno více než 150 let vývoje, zdůrazněna vášeň Pirelli pro motoristický sport, oddanost společnosti k umění a kultuře a důraz kladený na udržitelnost. Na stánku byly prezentovány také aktivity Pirelli na dvou kolech díky motocyklu Ducati Superleggera i replice silničního kola Trek Madone Racing, zatímco svět designu Pirelli byl prezentován jedinečnými předměty, které se zrodily z úzké spolupráce s prestižními partnery.

Datum zveřejnění

20.7.2023

Zdroj informací

Pirelli

Foto: Pirelli

 

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2992 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál