Servind

Flix ohlašuje 34 milionu cestujících v letní sezoně

Flix ohlašuje 34 milionu cestujících v letní sezoně

Společnost Flix, globální poskytovatel udržitelných a cenově dostupné mobility ve 39 zemích světa, hlásí rekordní výsledky letní sezóny. Díky neobyčejně silnému návratu poptávky po cestování a rostoucímu významu sdílené a ke klimatu šetrné přepravy zvýšila společnost Flix v období od dubna do září 2022 počet přepravených cestujících po celém světě o 130 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Oživení podnikání společnosti Flix není spojeno jen s globální expanzí, počet cestujících překonává rok 2019, a pro skupinu Flix se dostává dokonce nad úroveň před pandemií. Podle generálního ředitele Andrého Schwämmleina se cestovní ruch úspěšně vzpamatovává z omezení, která přinesl COVID 19.

Ve 2. a 3. čtvrtletí roku 2022 provozovala společnost po celém světě více než 1600 linek a umožnila více než 34 milionům cestujících dosáhnout do více než 3000 destinací v Evropě, Severní Americe, Turecku a Brazílii prostřednictvím služeb FlixBus, FlixTrain, Greyhound a Kamil Koc.

Flix v Evropě

Všechny hlavní evropské trhy, na nichž Flix působí, se z pandemie dobře zotavily a oproti roku 2021 výrazně vzrostly. Největšími trhy pro Flix jsou Německo, Itálie, Francie a Polsko. Flix velmi důrazně zareagoval na situaci na Ukrajině. Od počátku války poskytoval v rámci možností a dle potřeby své přepravní kapacity. FlixBus Ukrajina připravil další dopravní spojení a následně zaznamenal nejvyšší relativní nárůst cestujících v tomto období. 

Flix v České republice, Slovensku a Maďarsku

Od roku 2021 pražská pobočka FlixBusu zastřešuje kromě českého a slovenského trhu také dění v Maďarsku. Nárůst cestujících v této oblasti byl více téměř čtyřnásobný oproti roku 2021. Z 285 000 přepravených ve druhém a třetím čtvrtletí loňského roku se počet zvýšil až na 1,3 milionu v letošní letní sezoně.  FlixBus na českém a slovenském trhu letos v srpnu oslavil pět let existence a 5 milionů přepravených cestujících.

Dětem, studentům do 26 let a seniorům nad 65 let FlixBus na vnitrostátních českých linkách stále nabízí slevu 75 %. Vláda tuto slevu v dubnu tohoto roku snížila na 50 %, FlixBus ji však pro své cestující udržuje na své náklady na původní výši.

Udržitelnost cílem číslo 1

Flix nedávno ve Francii spustil první dálkovou komerční linku, která jezdí výhradně na bionaftu Oleo100 z řepky olejné. Toto palivo snižuje emise CO2 téměř o 70 % a emise jemných částic až o 80 %.  Linka denně absolvuje téměř 1000 km dlouhou trať mezi Brestem a Grenoblem.

Datum zveřejnění

21.11.2022

Zdroj informací

Flix

Foto: Flix

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2241 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál