Servind

Scania představuje digitální přístrojovou desku

Scania představuje digitální přístrojovou desku

Nákladní vozidla a autobusy Scania projdou výraznou změnou. Nově přijdou s digitálními přístrojovými deskami se středovým informačním displejem, které využívají modulární elektronickou architekturu a které doprovází řada nových bezpečnostních funkcí. Digitální přístrojová deska Smart Dash se středovým informačním displejem připraví cestu k digitálním službám, zvýšené bezpečnosti a lepšímu praktickému využití pro zákazníky společnosti Scania i řidiče.

Deska Smart Dash byla vyvinuta na základech modulárního systému společnosti Scania pro digitální řešení na míru. Bude se dodávat v různých výbavových stupních, všechny však budou používat společnou modulární strukturu, která zaručí bezproblémovou spolupráci s jinými digitálními řešeními Scania, jako jsou portál My Scania nebo aplikace Scania Driver.

Nové nařízení EU ohledně obecné bezpečnosti vozidel zavádí pro těžká užitková vozidla povinnost po červenci roku 2024 používat různé bezpečnostní prvky. Nové předpisy EHK OSN R155 a R156 se budou vztahovat také na technologie kybernetické bezpečnosti, jejichž cílem má být předcházet nezákonné manipulaci s vozidly a zmírňovat její následky. Scania vyvinula novou architekturu elektrického systému, společnou jak pro nákladní vozidla, tak pro autobusy. Tato nová architektura umožňuje chytřejší a rychlejší komunikaci, kybernetickou bezpečnost na ještě vyšší úrovni a vyhovuje těmto novým požadavkům.

„Tyto požadavky jsou v souladu s naší ambicí vytvořit architekturu, na níž postavíme řešení, která podpoří naše zákazníky na jejich cestě k digitalizaci. Prémiová zákaznická zkušenost v odvětví nákladní dopravy se v budoucnu výrazným způsobem zaměří na funkce nabízené pro prodávaná nákladní vozidla. Bezdrátové aktualizace a chytré služby na vyžádání vytvoří nové příležitosti pro zákazníky společnosti Scania a díky zvýšené provozuschopnosti a efektivitě zlepší bezpečnost a ziskovost jejich podnikání,“ říká Stefan Dorski, senior viceprezident a ředitel divize Scania Trucks

Digitální přístrojová deska Scania Smart Dash se na silnicích objeví v roce 2024 ve verzích pro nákladní automobily a autobusy Scania. Bude představovat významnou změnu, pokud jde o zážitek z jízdy, ale připraví také cestu pro nové digitální služby a nabídne zákazníkům a řidičům Scania výrazně širší bezpečnostní funkce.

„Desku Smart Dash považujeme za základní součást našeho digitálního ekosystému a za skvělý prostředek podpory řidičů. Poskytne jim skvělý přístup ke všem druhům relevantních informací při řízení a pomůže jim i při provádění úkolů po zastavení, například prostřednictvím aplikace Scania Driver a portálu My Scania. Všechna tato řešení jsou navzájem propojena a přinášejí uživatelům ještě vyšší produktivitu,“ říká Dorski

Scania je na špičce pokud jde o řešení aktivní i pasivní bezpečnosti v odvětví nákladní dopravy. Nabízí unikátní výbavu, například osvědčené boční stropní airbagy, které se uplatní při převrácení. Scania posiluje své zaměření na systémy aktivní bezpečnosti, které využívají kamery, radary a snímače nové generace. Zavedení nových podpůrných bezpečnostních a varovných systémů pomůže řidičům vyhnout se incidentům, ke kterým často dochází v rušném a stísněném městském prostředí.

„Zaznamenali jsme zvýšená očekávání zákazníků pokud jde o podpůrné bezpečnostní funkce. Pozitivní zkušenosti s použitím na osobních automobilech mohly mnohým otevřít oči, takže si uvědomili, jak užitečné tyto systémy mohou být. Nejen, že zachraňují životy, ale také pomohou zvýšit produktivitu a zároveň snížit úroveň stresu a zátěže řidiče tím, že mu pomohou orientovat v provozu,“ říká Stefan Dorski.

Majitelé vozidel značky Scania budou také moci používat chytré mapy pro své navigační systémy a využívat bezdrátové aktualizace over-the-air (OTA) pro svá vozidla, čímž se výrazně sníží potřeba návštěv servisů Scania kvůli aktualizacím softwaru. Různé výkonnostní úrovně přístrojové desky Smart Dash nahradí současná řešení Scania a lze je objednat již nyní pro nákladní vozidla, která budou vyráběna na začátku roku 2024.

Datum zveřejnění

24.3.2023

Zdroj informací

Scania

Foto: Scania

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3397 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál