Automobilka Avia začne vyrábět nová vozidla v Přelouči

Automobilka Avia začne vyrábět nová vozidla v Přelouči

V květnu holding Czechoslovak Group koupil společnost Avia, která se tak stala druhou tradiční automobilkou v portfoliu skupiny vedle kopřivnické Tatry. Avia se připravuje na obnovení výroby středních nákladních automobilů, které budou vyjíždět z výrobního podniku holdingu v Přelouči.

Holding Czechoslovak Group (CSG) majetkovým vstupem do automobilky Avia potvrdil svou dlouhodobou strategii investovat do tradičních českých a slovenských značek, kterým dává novou perspektivu i pevné zázemí. Avia, která několik let nevyráběla, se má stát dalším prosperujícím členem holdingu a zařadit se tak po bok úspěšné automobilky Tatra Trucks. Původní indický vlastník sice převedl výrobu nákladních vozidel do Indie, ale o výrobní kapacity firmy Avia se staral i nadále, takže společnost mohla poskytovat nezbytné servisní zázemí pro své zákazníky.

Příprava na opětovné spuštění výroby

CSG bude pokračovat v dobrých vztazích se zákazníky i partnery. Automobilka se nyní připravuje na opětovné spuštění výroby vozidel modernizované řady D. Automobilka by měla produkovat stovky vozidel, jak řekl majitel CSG Jaroslav Strnad.

„Na vozy se vrátí tradiční logo, které se používalo do doby, než firmu převzala indická skupina Ashok Leyland. V tuto chvíli počítáme s výrobou několika stovek vozů ročně a pokud půjde vše dobře, mohli bychom se časem dostat třeba na hranici tisíc aut ročně,“ řekl Petr Rusek, člen představenstva CSG.

Výroba nových vozidel se přesune z pražských Letňan do Přelouče. Tam má CSG výrobní prostory, které jsou na výrobu lépe dimenzované. Areál v Letňanech odpovídá době svého vzniku, kdy se tam vyráběly tisíce vozů. Je tedy příliš velký a ekonomicky nerentabilní. Navíc v Praze se nedostává kvalifikovaných pracovních sil. Naprostá většina bývalých zaměstnanců společnosti Avia již dlouhodobě působí na jiných pracovištích a jejich návrat tedy není možný.

Podle Petra Ruska se výrobní sestavy a linka přestěhují do Přelouče do konce tohoto roku. O budoucnosti výrobního areálu v Letňanech ještě není rozhodnuto.

Datum zveřejnění

30.8.2016

Zdroj informací

Czechoslovak Group

Autor

Vladimír Rybecký

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

MOTUL

ClassicExpo

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.3999 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál