DKV usiluje o transparentní ceny pohonných hmot

DKV usiluje o transparentní ceny pohonných hmot

Větší transparentnost a aktuální informace o cenách pohonných hmot u jednotlivých čerpacích stanic jsou realitou již v několika evropských zemích.

Po Německu, kde tato data zveřejňuje Úřad pro transparentnost trhu německého Spolkového kartelového úřadu, začalo stejný typ informací poskytovat francouzské ministerstvo hospodářství a financí. Přístup k aktuálním cenám umožňují také italské, španělské a portugalské úřady.

„Transparentnost trhu s pohonnými hmotami byla po dlouhou dobu pouze německým fenoménem. Vítáme, že se postupně začaly přidávat i další země,“ konstatuje Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky společnosti DKV Euro Service. Dosud byly informace o cenách mimo Německo založeny na údajích o transakcích příslušného poskytovatele tankovacích karet. V důsledku toho nebyly k dispozici aktuální informace o cenách na méně frekventovaných čerpacích stanicích.

„Díky ochotě příslušných úřadů můžeme využívat údaje o cenách i pro naše služby, ať už se jedná o online nástroje, nebo individuální poradenství,“ doplňuje O. Pavlík. Aktuální data jsou dostupná v aplikaci DKV pro chytré telefony nebo v internetovém nástroji pro vyhledávání čerpacích stanic a plánování tras v rámci DKV Maps.

Změna cen několikrát denně

Blízká budoucnost ukáže, zda bude mít tato cenová transparentnost nějaký vliv na chování zákazníků při čerpání paliva, nebo způsobí jako v případě Německa změny cen během dne. „Transparentnost cen v Německu přinesla zejména u velkých petrolejářských společností daleko větší výkyvy v cenách pohonných hmot, a to i v průběhu dne. Znamená to, že se ceny mohou měnit i několikrát za den.

Nejvyšší jsou v noci, zlevňovat začínají kolem desáté dopoledne a pak postupně klesají. Nejlevněji se tankuje mezi 17. a 18. hodinou. V sítích čerpacích stanic s nižší cenou nafty je cena stabilnější a časové okno pro výhodnější tankování je daleko větší. Cena nafty u těchto stanic zůstává na mnoha místech přes den až do 20:00, částečně do 22:00 hodin konstantně nízká,“ vysvětluje O. Pavlík.

Aplikace DKV je určena pro chytré telefony s operačními systémy iOS, Android či Windows Phone a umožňuje porovnávat ceny paliv u čerpacích stanic po celé Evropě v zadaném okruhu. Kromě aplikace jsou ceny k dispozici také ve vyhledávači čerpacích stanic v rámci webového nástroje DKV Maps, který je navíc určen i pro plánování tras včetně nákladů na mýtné. Pro dosažení maximálních úspor nabízí DKV kromě nástrojů pro vyhledávání finančně výhodného tankování i individuální poradenství. „Na základě vyhodnocení transakčních dat našim zákazníkům navrhneme optimalizaci tankování,“ doplňuje O. Pavlík.

Datum zveřejnění

10.2.2017

Zdroj informací

DKV EURO SERVICE

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Magazín Autoservis&mobilita

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.2829 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál