Bosch Car Service

Benzina: Nová paliva EFECTA 95 a EFECTA Diesel

Benzina: Nová paliva EFECTA 95 a EFECTA Diesel

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice, uvedla na trh nová paliva EFECTA 95 a EFECTA Diesel, která nahradí dosavadní paliva Natural 95 a Diesel Top Q.

Benzina tak nyní za stejnou cenu nabízí řidičům zcela nová moderní paliva s výjimečnými čisticími vlastnostmi. Podle výsledků testů provedených renomovaným institutem SGS nové benzinové palivo EFECTA 95 odstraní až 58 % všech usazenin a sníží tvorbu nových až o 99 %. V případě dieselových motorů se při použití paliva EFECTA Diesel čistota vstřikovacích trysek vrátí do původního stavu, tedy k 100% výkonu, již po šestnácti hodinách provozu. Nová paliva tak mají vysoce pozitivní vliv na chod motoru, který se promítá i do zlepšených antikorozních vlastností, zvýšené mazivosti a snížení emisí škodlivých látek.

Paliva EFECTA na každé čerpací stanici Benzina

Benzina nabízí zákazníkům nový typ paliva EFECTA na vybraných čerpacích stanicích od začátku března. Do konce dubna pak budou nová paliva dostupná na všech čerpacích stanicích. „Zákazníci v novém palivu dostávají moderní, vysoce efektivní palivo, které pečuje o motory a palivové soustavy jejich aut. Proto jsme zvolili výstižný a mezinárodně srozumitelný název EFECTA,“ řekl Marek Zouvala, vedoucí odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol.

Vysoký čisticí účinek prověřený nejpřísnějšími testy

Paliva EFECTA obsahují mimo jiné také detergenty, které zabraňují utváření a usazování karbonů. Ty vznikají nedokonalým spalováním a utvářejí tuhé a polotuhé usazeniny ve vstřikovacích tryskách a na ventilech. Moderní motory jsou na takové usazeniny citlivé, a pokud nečistot přibývá, může dojít k narušení optimálního proudění paliva, a tedy ke snížení výkonu, zvýšení spotřeby paliva a k ohrožení chodu celého motoru. Tomu lze zabránit přidáním účinných přísad s čisticí schopností.

Čisticí účinek nových paliv EFECTA prokázaly náročné testy Dirty-up & Clean-up a Keep Clean, které provedla česká pobočka švýcarské certifikované laboratoře SGS, jež je světovou jedničkou v oblasti inspekce, verifikace, testování a certifikace. Jednotlivé fáze testu trvají šedesát hodin a v laboratorních podmínkách simulují střídání městského a dálničního provozu.

Palivo EFECTA 95 dokáže snížit zašpinění motoru o 99 %

V prvním testu, kdy byl použit klasický benzín, vzniklo po šedesáti hodinách provozu 205 mg usazenin. V průběhu následujících šedesáti hodin používání paliva EFECTA 95 se množství usazenin snížilo na 87 mg. EFECTA 95 tak odstranila 58 % nečistot a zároveň zabránila vzniku nových. Dalším testem, kterým benzín EFECTA 95 prošel, byl test „Keep Clean“. Podstatou tohoto testu je provoz s aditivovaným palivem a novými ventily. Výsledek předčil očekávání. „V původním testu s běžným palivem vzniklo na nových ventilech 205 mg úsad, zatímco s novými ventily a palivem EFECTA 95 to byly pouze 3 mg usazenin. Vzniklo tak o 99 % úsad méně,“ okomentoval výsledky nejnáročnějšího testu Ladislav Fuka ze společnosti SGS Czech Republic, s.r.o.

Návrat ke stoprocentnímu výkonu už po 16 hodinách provozu

Palivo EFECTA Diesel bylo podrobeno podobným testům. Během druhé, čisticí fáze se ukázalo, že EFECTA Diesel vyčistí vstřikovací trysky již po šestnácti hodinách provozu a motor je tak opět schopen stoprocentního výkonu. Dalším pozitivem nového dieselového paliva je jeho snížená pěnivost, což řidiči ocení například při tankování. „Benzina jako jediná síť čerpacích stanic v České republice disponuje certifikací kvality dieselového paliva od renomované společnosti SGS. Věříme, že novinku v podobě paliva EFECTA Diesel řidiči na svých cestách náležitě ocení,“ uzavřel Marek Zouvala.

Benzina upevňuje svou vedoucí pozici: 375 čerpacích stanic

Skupina Unipetrol, která vlastní síť čerpacích stanic Benzina, převzala v roce 2016 dvacet z celkových 68 čerpacích stanic OMV a s 363 čerpacími stanicemi v roce 2016 posílila svůj tržní podíl na 17,6 %. Během ledna a února letošního roku převzala Benzina dalších dvanáct stanic a navýšila tak počet svých čerpacích stanic na 375. Zbylé čerpací stanice převezme do konce roku 2017.

Datum zveřejnění

3.3.2017

Zdroj informací

Benzina a.s.

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.3342 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál