Clim Spray a Clim Pur se vrací do nabídky Valeo

Clim Spray a Clim Pur se vrací do nabídky Valeo

Prověřené prostředky Valeo k dezinfekci klimatizačního systému (Clim Pur) a interiéru kabiny vozidla (Clim Spray) jsou nyní dostupné v novém balení.

Nedostatek světla, vlhkost a zvýšená teplota způsobují, že automobilový klimatizační systém představuje ideální místo k množení nežádoucích mikroorganizmů představujících skutečnou hrozbu nejenom pro zdraví, ale i bezpečnost cestujících. Nelze totiž kýchnout bez chvilkového zavření očí, ale i těch pouhých pár desetin vteřiny znamená překonání několika metrů bez sledování silnice. Právě proto je pravidelné čištění a dezinfekce celého systému důležité.

Clim Pur je prostředek k čištění a dezinfekci klimatizace automobilů. Má silné biocidní vlastnosti, což umožňuje ničit bakterie, houby a mikroorganismy, a zároveň odstraňuje nepříjemný zápach a chrání klimatizační systém proti korozi, zejména výparník. Clim Spray zase působí proti bakteriím a houbám, dezinfikuje interiér automobilové kabiny, a zároveň ji osvěžuje odstraněním nepříjemného zápachu. Tyto přípravky jsou intuitivní a snadno se používají, proto je mohou řidiči úspěšně aplikovat bez cizí pomoci. Abyste si mohli užívat účinky působení Clim Spray, stačí při zapnutém motoru nastavit nejnižší teplotu a nejvyšší výkon klimatizace, ujistit se, že jsou těsně uzavřena okna a naklonit sedadlo spolujezdce. Poté je nutné zatřepat aerosolem, položit jej na podlahu vedle sedadla spolujezdce a aktivovat automatické rozptylování přípravku, a následně nechat aerosol v zavřeném vozidle nejméně 15 minut. Po použití výrobků je nutné nezapomenout důkladně vyvětrat auto.

Oba přípravky splňují požadavky Ministerstva zdravotnictví, vlastní osvědčení umožňující jejich prodej v kategorii biocidní výrobky a splňují normy EN1040, EN1275, EN1650, EN1276 a EN13697.

„Klimatizace znamená mnohem více než jenom pohodlí. Když správně funguje, zároveň chladí i očišťuje ovzduší, čímž zvyšuje komfort jízdy a pečuje o zdraví cestujících. Začátek jara je nejlepší doba na kontrolu a údržbu stavu klimatizačního systému našich vozidel před letní sezonou. Důležitým krokem, který můžeme sami udělat, je jeho očištění pomocí prostředků Valeo Clim Pur a Clim Spray. Vyplatí se také myslet na výměnu kabinového filtru – například za Valeo ClimFilter Supreme, který díky vrstvě polyfenolu a aktivního uhlíku chrání interiér kabiny nejenom před škodlivými částicemi a plyny, ale i alergeny,“ říká Agnieszka Wojtczuk z Valeo Service Eastern Europe. 

Datum zveřejnění

11.5.2017

Zdroj informací

Valeo

Výběr jazyka

Autoservis pro předplatitele

Autoservis - 1-2/2019

Budoucnost mobility - Jak se plánované změny projeví v autoservisech

DOSTUPNÝ ZDARMA - Nový magazín Autoservis - 1-2/2019. O mobilitě budoucnosti mluví kdekdo, ale jen málokdo skutečně ví co to znamená, co z toho...

Autoservis - 9-10/2018

Elektromobilita - Velké plány i nedůvěra

DOSTUPNÝ ZDARMA - Nový magazín Autoservis - 9-10/2018. Politici rozhodli, že budoucnost dopravy je v elektromobilitě a spalovací motory nemají...

Autoservis - 7-8/2018

Zvyšování výkonu a snižování emisí

Nový magazín Autoservis 7-8/2018. EU přitvrzuje boj s CO2. Co nás v souvislosti s tím čeká a kam směřuje vývoj nových spalovacích motorů? Rovněž...

EXPO 2019

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.6035 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál