Saab bude ve svém českém výrobním závodě vyrábět Crew Turret Trainer pro britský program obrněných vozidel AJAX

Saab bude ve svém českém výrobním závodě vyrábět Crew Turret Trainer pro britský program obrněných vozidel AJAX

Společnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, s radostí oznamuje, že uzavřela subdodavatelskou smlouvu s Lockheed Martin Rotary and Mission Systems týkající se výroby virtuálního trenažéru AJAX Crew Turret Trainers. Na základě této smlouvy vyrobí Saab v České republice 16 těchto trenažérů.

Crew Turret Trainer (CTT) je virtuální simulátor určený pro posádky obsluhující obrněná vozidla. Jedná se o trenažér, který je určen k výcviku obsluhy věží (střelecké věže, rádiové věže, mířící věže atd.). Uzavření této smlouvy představuje pro Saab vůbec první důležitou spolupráci v oblasti virtuální simulace na území Velké Británie. V rámci programu AJAX se ovšem nejedná o první zapojení – Saab zároveň uzavřel smlouvu na návrh a dodání živých simulátorů pro obrněná vozidla v rámci programu Warrior CSP.

Smlouva je jasným důkazem schopností společnosti Saab Czech, výrobního závodu sídlícího ve Slavkově u Brna, který spadá pod divizi Dynamics společnosti Saab.

“V poslední době můžeme ve Střední a Východní Evropě sledovat velký zájem o produkty v oblasti virtuální simulace. Jsme přesvědčeni, že systém, který společnost Lockheed Martin bude dodávat do programu AJAX, dále prokáže přednosti tohoto systému. To, že jeho výroba probíhá v areálu společnosti Saab sídlící v České republice, je výbornou zprávou prokazující schopnosti slavkovského týmu,” říká Krasimira Stoyanova, ředitelka společnosti Saab pro Střední a Východní Evropu.

Åsa Thegström, ředitelka divize výcviku a simulace společnosti Saab Dynamics, k nové smlouvě se společností Lockheed Martin dodává:

“Jsem potěšena, že se nám podařilo tuto smlouvu uzavřít a těším se, že budeme rozvíjet dobré vztahy, které Saab se společností Lockheed Martin má. Je skvělé, že můžeme být součástí těchto předních programů vyzbrojování britské armády a díky tomu máme možnost se podílet na vysoce realistických vojenských výcvicích.”

Tato smlouva přichází jen krátce po nedávném oznámení, že Lockheed Martin ve spolupráci se společností Saab získaly smlouvu na simulační systém vozidel Vehicle Tactical Engagement Simulation System (VTESS) pro americkou armádu.

Datum zveřejnění

12.10.2017

Zdroj informací

SAAB

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Magazín Autoservis&mobilita

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.225 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál