Zpráva pracovní skupiny GEAR 2030: Vize budoucnosti sektoru evropského automobilového průmyslu

FIGIEFA vyzývá k rychlému zavedení „interoperabilní telematické platformy ve vozidlech“ pro zajištění rovných příležitostí pro digitalizaci v celém řetězci automobilového průmyslu

Zpráva pracovní skupiny GEAR 2030: Vize budoucnosti sektoru evropského automobilového průmyslu

Pracovní skupina „GEAR 2030“ – sdružující dohromady zástupce Evropské komise, několika členských států EU a celého automobilového sektoru – včera přijala znění závěrečné zprávy o budoucnosti řetězce automobilového průmyslu. Zpráva zohledňuje analýzu, kterou skupina provedla pro aktuální a budoucí situaci v automobilovém sektoru v současném rychle se měnícím prostředí, a dává doporučení pro politické iniciativy EU. Představuje, jak uvádí komisařka pro vnitřní trh Elżbieta Bieńkowska, „závěr dvouleté cesty k budoucnosti automobilového sektoru.

FIGIEFA byla součástí této skupiny a svou účast využila pro vnesení perspektivy nezávislého automobilového aftermarketu.

FIGIEFA uvítala závěrečnou zprávu a oceňuje, že ve srovnání s předchozím procesem byl GEAR 2030 inkluzivnější, soustředěním na automobilový sektor, včetně hodnotového řetězce v sestupném směru. Jak ukazují aktualizované statistiky GEAR 2030, z často citovaných 12 milionů pracovních míst se 3,3 milionu míst týká čistě výroby vozidel a dílů, zatímco většina z těchto míst – jmenovitě 4,3 milionu – souvisí s širším „používáním automobilů“ (poskytovatelé služeb aftermarketu, prodejci vozů atd.). Zbývajících 5 milionů pracovních míst jsou místa související s mobilitou vytvářená dopravními aktivitami a aktivitami ve výstavbě pozemních komunikací; nejedná se nicméně o pracovní místa tvořená automobilovým průmyslem, ale závisející na používání produktů automobilového průmyslu pro efektivní řešení mobility.

Zpráva zdůrazňuje, že automobilový průmysl bude čelit hluboké transformaci kvůli digitalizaci, automatizovanému a konektivnímu řízení a společenským změnám. V této souvislosti FIGIEFA spolu s dalšími evropskými sdruženími zdůraznila, že přístup k údajům uloženým ve vozidlech je klíčový pro rozvoj potenciálu digitální inovace.

FIGIEFA je tudíž potěšena, že zpráva zahrnuje doporučení 26, které vyzývá Komisi „ke zhodnocení, zda je pro přístup k údajům z vozidel potřebná další legislativa specifická pro sektor“.

Během konečné výměny názorů prezident FIGIEFA Hartmut Röhl odkazoval na nedávno publikovanou zprávu TRL, která obsahovala podrobnou analýzu různých řešení pro takovýto vzdálený přístup k vozidlům a jejich datům. „Zpráva TRL ukázala, že jediné řešení, které vyhovuje všem principům C-ITS, je „interoperabilní, standardizovaná, zabezpečená a otevřená platforma ve vozidle“, říká Hartmut Röhl. „FIGIEFA proto vyzývá Evropskou komisi, aby přistoupila k rychlé legislativní implementaci interoperabilní telematické platformy ve vozidlech. Toto je jediné řešení, které umožňuje inovativní služby pro evropské spotřebitele, a tudíž zlepšuje konkurenceschopnost evropského automobilového sektoru jako celku“.

Datum zveřejnění

3.11.2017

Zdroj informací

Figiefa

Fotogalerie

Výběr jazyka

Nová dimenze regenerace

Váš dodavatel autodílů

Vyšel nový Autoservis

Autoservis 5-6/2019
Vyšlo nové číslo
magazínu Autoservis

Filtry pevných částic

Autoservis pro předplatitele

Autoservis - 5-6/2019

Filtry pevných částic

Nový magazín Autoservis - 5-6/2019. Nové číslo magazínu Autoservis nabízí pohled do blízké budoucnosti - jak bychom mohli vyrábět paliva, jak...

Autoservis - 3-4/2019

Moderní lakovací metody

Nový magazín Autoservis - 3-4/2019. Krásu auta podtrhují perfektní lak a elegantní kola - seznamte se s nejnovějšími trendy v těchto oblastech.

Autoservis - 1-2/2019

Budoucnost mobility - Jak se plánované změny projeví v autoservisech

Nový magazín Autoservis - 1-2/2019. O mobilitě budoucnosti mluví kdekdo, ale jen málokdo skutečně ví co to znamená, co z toho plyne z hlediska...

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.5417 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál