Škody po vichřici Herwart / Jak hlásit škodu

Škody po vichřici Herwart / Jak hlásit škodu

Likvidátoři AXA očekávají stovky škod v řádech miliónů korun. Mezi prvními nahlášenými škodami převládají nejen poškozené střechy, ale také rozbitá okna. Vzhledem k tomu, že vichřice Herwart byla na řadě míst doprovázena vydatným deštěm, nejsou výjimkou ani zatopené sklepy. Samostatnou kapitolou pak budou škody na automobilech, které poškodily polámané stromy.

Většinu škod na vozidlech (z havarijního pojištění či připojištění k povinnému ručení) bude možné likvidovat pomocí online aplikace – a to již během 24 hodin, což významně zkracuje běžnou dobu likvidace. S postupem klientům poradí operátoři AXA linky. Na internetových stránkách a sociálních sítích AXA jsou k dispozici informace, jak postupovat při hlášení škody.

Kalamitní škody bývají vždy hlášeny s několikadenním zpoždění – další upřesnění lze proto očekávat zhruba ve středu. Do celkového součtu mohou ještě promluvit škody na rekreačních objektech, řada z nich je totiž zazimována. Své může říci i další vývoj počasí, zejména déšť nebo sněžení ve vyšších polohách, kde byl také vítr nejsilnější.

Doporučení likvidátorů AXA

Provádějte počáteční i průběžnou fotodokumentaci

Vytvořte si seznam poškozených věcí a shromážděte potřebné doklady a dokumenty k nim (záruční listy, faktury apod.). Pokud to bude možné, poškozené věci nelikvidujte

Pokuste se minimalizovat vznik dalších škod.

Postup při hlášení pojistné události

1. Připravte si podklady

Číslo pojistné smlouvy / případně údaje o pojistníkovi

Pojistný produkt, ze kterého škodu uplatňujete (Nemovitost, Domácnost, Havarijní pojištění, Připojištění k povinnému ručení)

Telefonický a emailový kontakt na vás

Další informace (kdy škoda nastala, co bylo poškozeno, kdo poškození zjistil, zachraňovací náklady apod.).

2. Pojistnou událost lze nahlásit

Telefonicky na AXA linku +420 292 292 292

Osobně na kontaktním místě AXA

Datum zveřejnění

4.11.2017

Zdroj informací

AXA

Výběr jazyka

Nová dimenze regenerace

Váš dodavatel autodílů

Vyšel nový Autoservis

Autoservis 5-6/2019
Vyšlo nové číslo
magazínu Autoservis

Filtry pevných částic

Autoservis pro předplatitele

Autoservis - 5-6/2019

Filtry pevných částic

Nový magazín Autoservis - 5-6/2019. Nové číslo magazínu Autoservis nabízí pohled do blízké budoucnosti - jak bychom mohli vyrábět paliva, jak...

Autoservis - 3-4/2019

Moderní lakovací metody

Nový magazín Autoservis - 3-4/2019. Krásu auta podtrhují perfektní lak a elegantní kola - seznamte se s nejnovějšími trendy v těchto oblastech.

Autoservis - 1-2/2019

Budoucnost mobility - Jak se plánované změny projeví v autoservisech

Nový magazín Autoservis - 1-2/2019. O mobilitě budoucnosti mluví kdekdo, ale jen málokdo skutečně ví co to znamená, co z toho plyne z hlediska...

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.4594 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál