Bosch Car Service

Bulharsko se stalo vítězem mezinárodního finále Optifuel Challenge v Toledu

Bulharsko se stalo vítězem mezinárodního finále Optifuel Challenge v Toledu

18. října 2017 hostilo španělské Toledo mezinárodní finále soutěže v hospodárné jízdě Optifuel Challenge, pořádané značkou Renault Trucks. 29 řidičů z 29 zemí se utkalo v teoretickém a praktickém testu. Plamen Ivanov, řidič a zároveň majitel bulharské společnosti Sunny Co, se stal vítězem čtvrtého ročníku této soutěže. Rumunskému řidiči Adrianu Ţinteaovi ze společnosti Ţintar Spedition patřila druhá příčka a konečně třetí místo obsadil Jochen Becker, zástupce lucemburské společnosti Tri Kipper.

Mezinárodní finále soutěže Optifuel Challenge pořádané značkou Renault Trucks přivítalo 18. října 2017 ve španělském Toledu 29 nejlepších řidičů v hospodárné jízdě z 29 zemí. Stupně vítězů patřily zástupcům z Bulharska, Rumunska a Lucemburska.

Soutěž byla rozdělena na dvě části: v té první vyplňovali finalisté teoretický test, který prověřil jejich znalosti v hospodárné jízdě a tvořil 10% finálové známky. Ve druhé části finále soutěžící usedli za volanty modelů Renault Trucks T 480 Optifuel, aby změřili své síly během jízdy na vytyčené trase v běžném provozu, která trvala cca 40 minut. 

Plamen Ivanov, řidič a majitel bulharské společnosti Sunny Co, se stal nejlepším řidičem v hospodárné jízdě pro rok 2017. Získal hlavní cenu v podobě tahače Renault Trucks T 480 Optifuel, který rozšíří jeho flotilu 23 vozidel tvořící výhradně modely značky Renault Trucks: „Jsem nadšený, že jsem vyhrál Renault Trucks T, pro mě jsou to vůbec nejlepší vozidla! Jsem po mnoho let věrný značce Renault Trucks a dokonce jsem byl v Bulharsku úplně první, kdo si pořídil model Magnum," řekl Plamen Ivanov. Svoji účast v soutěži bral velmi vážně, a proto každý týden trénoval a používal systém Optifuel Infomax, aby mohl sledovat a zlepšovat svůj jízdní styl. „Dokázal jsem udržet nízkou spotřebu a přitom zachovat přepravní rychlost. Během soutěžní jízdy jsem pouze třikrát použil brzdový pedál!" Plamen Ivanov absolvoval školení hospodárné jízdy Renault Trucks a nyní sám v Bulharsku školí své řidiče. Bulharský šampión dále získal voucher v hodnotě 6 000€ na nákup zboží dle svého výběru.

Adrian Ţintea, rumunský řidič reprezentující společnost Ţintar Spedition se umístil na druhém místě.  Získal voucher v hodnotě 2 000€ na nákup zboží dle svého výběru a pro svoji společnost pak voucher v hodnotě 5 000€ na služby v rámci sítě Renault Trucks.

Finálová trasa byla celkem náročná, kopcovitá s mnoha kruhovými objezdy," řekl Adrian Ţintea. „Jsem trošku zklamán, že se mi nepodařilo vyhrát hlavní cenu, protože jsem na Téčku intenzivně trénoval po svém vítězství v rumunském finále. Je to vynikající tahač, který mi umožňuje ušetřit každých 11 000 km jednu celou nádrž paliva.

Jochenu Beckerovi, lucemburskému řidiči společnosti Tri Kipper, patřila třetí příčka. Získal voucher v hodnotě 1 000€ na nákup zboží dle svého výběru. Díky výsledku, kterého dosáhl, se může i jeho mateřská společnost těšit na voucher v hodnotě 2 5000€ na služby v rámci servisní sítě Renault Trucks. Jochen Becker připustil, že se na finále nijak zvlášť nepřipravoval nad rámec času, který za volantem tráví během pracovní doby: „Kopcovitý terén byl hodně podobný tomu, po kterém jezdím v Lucembursku denně." Jeho šéf Gunter Wilke, řekl, že je na svého řidiče velmi pyšný a současně vyzdvihl spolehlivost modelů Renault Trucks a dobré vztahy s místním zastoupením francouzské značky.

Datum zveřejnění

17.11.2017

Zdroj informací

Renault Trucks

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.3999 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál