Standox kalendář 2018: od hrdiny k super zločinci

Standox kalendář 2018: od hrdiny k super zločinci

Komiksy a auta, to je název nového Standox kalendáře pro rok 2018. Klasické vozy sedmdesátých a osmdesátých let zasazené do typického komiksového prostředí. Každá z velkoryse pojatých fotografií kalendáře inspiruje k vytvoření si vlastního komiksového příběhu.

Fotograf Ramon Wink, který pro nový kalendář Standox nafotil dvanáct ikonických vozů, a jeho kolega Thomas Roth, který měl na starosti speciální postprodukční postupy, spojili dva prvky globální kultury: komiksy a auta. Nový kalendář autoopravárenské značky lakovacích materiálů z německého Wuppertalu vtěluje automobilové klasiky do postav hrdinů nebo super zločinců. Speciální vizuální efekty zvyšuje zářivé lakování automobilů. To je i středem zájmu kalendáře a přidává každému snímku specifickou atmosféru. 

Motivy plné napětí byly z části možné jen díky Rothově postprodukční práci. Například březnový obraz jednoho z posledních zbývajících letadel Junkers JU 52 a Citroënu Typ H je kompilace snímků, které byly pořízeny 200 km od sebe.  Dvě hvězdy měsíce se potkaly pouze díky umění počítače. A to nebylo vůbec snadné. Letoun, přezdívaný Aunt Ju, letěl ze Švýcarska do Mainze v Německu, aby zde mohl být nafocen v připraveném hangáru.

Mnoho dalších snímků bylo pořízeno přímo „na místě“. Alfa Romeo Giulia, představující květen, byla objevena na vrakovišti v tak špatném stavu, že ji již nebylo možno opravit. Za podpory místních dobrovolných hasičů v německém Miehlenu byla skutečně zapálena a vytvořila tak velkolepý obraz.

Kalendáře Standox jsou vytvářeny u renomovaných fotografů po třicet let. Není možno je koupit, ale jsou exkluzivně určeny jako dárek pro zákazníky a přátele značky Standox. Komiksovými motivy výjimečných historických vozů se tak budou moci během příštího roku pokochat i zákazníci společnosti Servind v České republice a na Slovensku.

Některé ze snímků lze stáhnout jako tapetu na obrazovku počítače na:

 http://www.standox.com/wallpapers.

Malé ohlédnutí do historie společnosti Servind

Společnost SERVIND s.r.o. byla založena na podzim roku 1992. Z pražských Střešovic původních pět spolupracovníků začalo nabízet německé prémiové autoopravárenské lakovací materiály Standox. V následujícím roce byl sortiment rozšířen o brusivo finské společnosti Mirka, německou stříkací techniku, filtraci a ochranu dýchacích cest SATA, spotřební materiál pro lakování Colad a lakovací a sušicí boxy LUTRO a Termomeccanica GL. Servind se tak po roce svého působení stal systémovým dodavatelem kompletního sortimentu pro autolakovny…“vše z jedné ruky“.  V roce 1993 vznikla také dceřiná společnost SERVIND SLOVAKIA s.r.o.

V roce 1995, poté co se společnost úspěšně etablovala v oblasti autoopravárenství, vznikla divize průmyslových nátěrových hmot se širokým sortimentem „mokrých i práškových“ barev. Nová divize začala expandovat do oblasti průmyslu včetně automobilového průmyslu a jeho subdodavatelských odvětví. Z důvodu zkvalitnění školení pro zákazníky, které do té doby byly prováděny především u zákazníků, bylo v roce 2000 otevřeno školicí středisko Standox v sídle společnosti v pražských Střešovicích. Smutným rokem se stal rok 2001, kdy zemřel zakladatel společnosti Ing. Petr Kotval.

Otevření vlastního sídla se v roce 2002 dočkala slovenská dceřiná společnost SERVIND SLOVAKIA s.r.o. v Ilavě. Své místo zde našlo i logistické centrum včetně moderně vybaveného školicího střediska. Servind má 100% pokrytí České a Slovenské republiky díky síti vlastních provozoven a v oblasti autoopravárenství je přímým dodavatelem všech klientů.

Jako nositel novinek a pokrokových technologií Servind u svých zákazníků plošně zavedl vodou ředitelné ekologické autolaky Standohyd. To se stalo hlavní událostí roku 2007, kdy bylo provedeno komplexní proškolení zákazníků a obchodních partnerů do nové lakovací technologie.

V roce 2009 se Servind stal dodavatelem všech automobilek v České republice i na Slovensku. Od té doby se tak podílí na výrobě každého automobilu vyrobeného u nás. V Brně byla otevřena zcela nová provozovna s kompletním administrativním, skladovým i technickým zázemím pro region Moravy. Úspěšně zavedena byla síť nezávislých klempíren a lakoven Repanet, pracující s produkty Standox. Rok 2010 se pak vyznačoval zavedením nové revoluční technologie Symach pro úsporné sušení autoopravárenských laků v partnerských autolakovnách a vstupem společnosti do segmentu nábytkářského průmyslu s kompletním sortimentem pro povrchové úpravy.

V létě roku 2011 poklepali majitelé a management společnosti na základní kámen nového budoucího sídla společnosti v Tuchoměřicích nedaleko Letiště Václava Havla v Praze a bylo započato se stavbou nového sídla společnosti. Na jaře o rok později se již zaměstnanci stěhovali do moderních prostor nově otevřeného administrativně-logistického areálu, jehož součástí je i nejmodernější lakařské tréninkové centrum ve střední a východní Evropě. Zde také společně se svými zákazníky a dodavateli na podzim roku 2012 oslavili dvacetileté působení na českém trhu. Během tohoto, na události bohatého roku, přibylo v portfoliu společnosti zastoupení německé firmy Novatic, producenta antikorozních a průmyslových nátěrových systémů. Rok poté společnost poprvé překonala hranici 100 zaměstnanců a přesáhla obrat 500 milionů Kč.

Novou akvizicí se v roce 2014 stalo založení dceřiné společnosti SERVIND KAZAKHSTAN se sídlem v kazašské Almatě. V roce 2015 bylo portfolio produktů rozšířeno o karosářské přípravky, měřicí diagnostiku a karosářská opravárenská řešení od švédské společnosti CAR-O-LINER. Následujícího roku bylo otevřeno unikátní karosářské tréninkové centrum.

V roce 2016 se podařilo získat výhradní zastoupení barev na plasty firmy MÄDER PLASTILACK AG a společnost se stala autorizovaným distributorem technologicky nejvyšší řady olejů a maziv Castrol Professional pro segment autorizovaných servisů.

Datum zveřejnění

24.11.2017

Zdroj informací

SERVIND s.r.o.

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Autoservis & mobilita

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.344 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál