Bezpečně nástrahami zimy na zimních pneumatikách Bridgestone

Bezpečně nástrahami zimy na zimních pneumatikách Bridgestone

Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů, upozorňuje řidiče, že s přechodem z letního času na zimní a klesajícími teplotami je již nejvyšší čas na přezutí z letních pneumatik na zimní. Prémiové zimní pneumatiky Bridgestone jsou přitom ideální volbou pro bezpečnou jízdu nástrahami zimy. Zároveň s výměnou pneumatik přichází na řadu také pečlivá příprava vozidla na nejchladnější roční období s krátkými dny a dlouhými nocemi, v němž musí motoristé čelit zvýšenému riziku vážných nehod kvůli nepřízni počasí i špatné viditelnosti.

Dobrou zprávou pro všechny řidiče, kteří upřednostňují bezpečnost a prémiovou kvalitu před krátkozrakými úsporami plynoucími z koupě nekvalitních levných produktů, je možnost pořídit vyspělé zimní pneumatiky Bridgestone ještě výhodněji. Bridgestone totiž spustil v rámci příprav na zimní období atraktivní soutěž. Zákazníci, kteří si do 30. listopadu 2017 pořídí sadu 4 pneumatik Bridgestone pro osobní vozy nebo vozy s pohonem všech kol, mohou každý den vyhrát až 7600 Kč zpět. Ve hře je také 150 palivových karet. K účasti v soutěži stačí na webové adrese vasenbridgestone.cz odpovědět na položenou otázku a nahrát doklad o nákupu pneumatik.

Bridgestone nabízí pro letošní sezonu kompletní portfolio prémiových pneumatik pro zimní i celoroční provoz, které zaručují nejvyšší úroveň bezpečnosti za všech provozních podmínek. Pro různé druhy vozidel jsou k dispozici pneumatiky Blizzak LM001, Blizzak LM-32, Blizzak LM-80 EVO a Blizzak DM-V2. Na vrcholu nabídky stojí inovativní zimní pneumatika Bridgestone DriveGuard Winter, která umožňuje řidiči pokračovat v jízdě i po ztrátě tlaku v důsledku defektu. Řidič tak může bezpečně překonat 80 km rychlostí až 80 km/h, aby dojel do nejbližšího pneuservisu bez ztráty ovladatelnosti vozidla a při zachování vysoké úrovně komfortu. Pneumatika DriveGuard Winter je tak významným příspěvkem společnosti Bridgestone k bezpečnosti silničního provozu.

Zimní pneumatiky hrají pro bezpečnou jízdu naprosto zásadní roli. Proto také legislativa mnoha evropských zemí, včetně České republiky, vyžaduje jejich používání v zimním období. Přestože je u nás používání zimních pneumatik povinné v období od 1. listopadu do 31. března pouze na souvislé vrstvě sněhu, ledu nebo námraze, poskytují zimní pneumatiky řidičům četné výhody v porovnání s letními pneumatikami již při poklesu teplot pod 7 °C. Je to dané tím, že materiály, z nichž jsou zimní pneumatiky vyrobeny, zůstávají na rozdíl od letních pneumatik měkké a pružné i při nízkých teplotách.

Hranový efekt

Při jízdě na sněhu, ledu, rozbředlém sněhu a na mokrých a zmrzlých silnicích přichází pak ke slovu další konstrukční odlišnosti zimních pneumatik, díky nimž poskytují v porovnání s letními pneumatikami výrazně vyšší úroveň bezpečnosti, přilnavosti a provozních vlastností za všech povětrnostních podmínek. Například v konstrukci dezénu jsou významně zastoupeny lamely s malými drážkami. Díky nim se zvyšuje tzv. „hranový efekt“, a tím i záběrové schopnosti pneumatiky, jakož i adheze na sněhu a ledu. Vozidlo s kvalitními zimními pneumatikami se vyznačuje větší jízdní stabilitou, lepší ovladatelností a citelně kratšími brzdnými dráhami.

Stejně jako kompletní automobil vyžadují i pneumatiky speciální péči. Bridgestone doporučuje při každém přezouvání zkontrolovat stav pneumatik. Poškození i nadměrné opotřebení jsou jasným signálem k nákupu nových pneumatik. Na rozdíl od letních pneumatik požaduje legislativa u zimních pneumatik minimální hloubku dezénu 4 milimetry, aby byly zachovány všechny jejich výhody. Dalším faktorem je stáří pneumatik, u nichž dochází vlivem povětrnostních podmínek k postupné ztrátě původních vlastností. Optimální životnost zimních pneumatik je pět sezon.

Příprava vozidla na zimní provoz by měla zahrnovat také důkladnou kontrolu jeho technického stavu, aby byla zajištěna maximální bezpečnost i spolehlivost provozu. Mezi položkami na kontrolním seznamu nesmí chybět především osvětlení vozidla, brzdová soustava, stěrače, akumulátor a provozní kapaliny. Výbavu vozidla je na podzim vhodné rozšířit o startovací kabely, škrabku na led, smetáček, lopatku, pracovní ochranné rukavice, kapesní svítilnu, teplé deky a oblečení, termosku s čajem a dostatečné množství nemrznoucí kapaliny do ostřikovačů pro doplňování na cestách. V nouzových situacích může být darem z nebes také zásoba písku, kvalitní tažné lano a rezervní kanystr s palivem. Fanoušci zimních sportů by neměli před jízdami do zasněžených hor zapomínat na sněhové řetězy, jejichž použití může být za určitých okolností dokonce povinné (např. v Německu při extrémních klimatických podmínkách).

Uvnitř vozu naopak není vhodné nechávat rozmrazovač zámků, který by měl mít řidič po ruce při příchodu k vozidlu, zaparkovanému v mrazivém počasí. Komplikacím s přístupem do vozu pomůže předejít preventivní ošetření pryžových těsnění dveří vhodnými prostředky, jako je jelení lůj nebo glycerin, které zabrání jejich přimrznutí k rámům dveří. Během zimního provozu se doporučuje pravidelné důkladné mytí a sušení vozidla, které kromě nečistot odstraní také nežádoucí nánosy soli.

Datum zveřejnění

3.12.2017

Zdroj informací

Bridgestone

Autor

Roman Černica

Fotogalerie

Výběr jazyka

Nová dimenze regenerace

Váš dodavatel autodílů

Vyšel nový Autoservis

Autoservis 5-6/2019
Vyšlo nové číslo
magazínu Autoservis

Filtry pevných částic

Autoservis pro předplatitele

Autoservis - 5-6/2019

Filtry pevných částic

Nový magazín Autoservis - 5-6/2019. Nové číslo magazínu Autoservis nabízí pohled do blízké budoucnosti - jak bychom mohli vyrábět paliva, jak...

Autoservis - 3-4/2019

Moderní lakovací metody

Nový magazín Autoservis - 3-4/2019. Krásu auta podtrhují perfektní lak a elegantní kola - seznamte se s nejnovějšími trendy v těchto oblastech.

Autoservis - 1-2/2019

Budoucnost mobility - Jak se plánované změny projeví v autoservisech

Nový magazín Autoservis - 1-2/2019. O mobilitě budoucnosti mluví kdekdo, ale jen málokdo skutečně ví co to znamená, co z toho plyne z hlediska...

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.431 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál