Nokian Tyres posiluje spolupráci s výrobci vozidel ve střední Evropě

Nokian Tyres posiluje spolupráci s výrobci vozidel ve střední Evropě

Koncern BMW Group homologoval zimní pneumatiku Nokian WR D4 jako originální výbavu pro BMW X1. Toto vysokovýkonné SAV vozidlo (Sports Activity Vehicle) používá pneumatiku Nokian WR D4 v rozměru 225/55 R17 97H.

Nokian WR D4 je zimní pneumatika nové generace vyvinutá společností Nokian Tyres pro středoevropské povětrnostní podmínky. Zaručuje vynikající přilnavost a pohodlnou ovladatelnost i při vysokých rychlostech. Pneumatika splňuje náročné požadavky koncernu BMW a je zároveň bezpečnou i stylovou volbou pro řidiče, kteří oceňují kvalitu.

Aby pneumatika Nokian WR D4 získala od koncernu BMW homologaci, musela podstoupit důkladný testovací program tohoto výrobce. Ten zaručuje, že pneumatika prémiovému vozidlu zajistí optimální ovladatelnost a umožní řidiči využít maximum výkonů jak ze svého vozu, tak ze svých pneumatik.

Nokian Tyres aktivně dlouhodobě spolupracuje s výrobci vozidel, především pak v severských zemích. Spolupráce s koncernem BMW rozšiřuje tyto aktivity a posiluje pozici Nokian Tyres ve střední Evropě. Střední Evropa představuje celosvětově největší trh se zimními pneumatikami, proto je pro společnost Nokian Tyres jednou z nejvýznamnějších oblastí růstu.

„Spolupráce s koncernem BMW ukazuje, že jsme jakožto celosvětově nejseverněji umístěný výrobce pneumatik respektováni a je oceňována kvalita našich produktů. To je pro nás významný krok z hlediska rozvoje našich OE aktivit a dalšího obchodního směřování,“ říká manažer prodeje Markus Honkala z Nokian Tyres.

Nokian Tyres vyrábí zimní pneumatiky dodávané společnosti BMW v továrně ve finském městě Nokia – na místě, kde se před 80 lety zrodila celosvětově první zimní pneumatika.

Datum zveřejnění

8.12.2017

Zdroj informací

Nokian Tyres

Fotogalerie

Monroe

Autoservis pro předplatitele

Autoservis - 11-12/2017

Novinky v technice a servisu užitkových a nákladních vozidel

DOSTUPNÝ ZDARMA - Nový magazín Autoservis 11-12/2017 nabídne široké spektrum informací ze světa techniky a servisu užitkových a nákladních vozidel.

Autoservis - 9-10/2017

Kola připravená pro zimu

DOSTUPNÝ ZDARMA - Nový magazín Autoservis 9-10/2017 nabídne zajímavosti, odborné i praktické informace ze světa pneumatik.

Autoservis - 7-8/2017

Likvidace škod a pneumatiky

DOSTUPNÝ ZDARMA - Nový magazín Autoservis 7-8/2017 nabídne zajímavosti, odborné i praktické informace ze světa likvidace škod a pneumatik.

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.7789 seconds.
Redakční systém Orancon naprogramoval Vítězslav Dostál