UTA umožňuje vyúčtování mýtného v Chorvatsku

UTA umožňuje vyúčtování mýtného v Chorvatsku

Od 16. ledna mohou zákazníci společnosti UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) provádět vyúčtování mýtného v Chorvatsku prostřednictvím palubní jednotky OBU. Příslušné poplatky budou hrazeny metodou Post-Pay na základě faktury od společnosti UTA. Palubní jednotka OBU umožňuje pokrytí asi 90 procent zpoplatněné silniční sítě v Chorvatsku.

„Chorvatsko je pro mezinárodní přepravu zboží důležitou tranzitní zemí“, říká Volker Huber, výkonný ředitel společnosti UTA. Důvod: Přepravci, kteří provádějí mezinárodní přepravy, musí touto zemí projíždět, když například jedou z jižní Evropy do střední nebo severní Evropy.

Proto společnost UTA firmám s vozidly s celkovou přípustnou hmotností nad 3,5 tuny nyní nabízí také vyúčtování mýtného v Chorvatsku. Potřebná palubní jednotka (OBU) ENC pro vozidla kategorií III a IV je po rychlé a jednoduché registraci pomocí karty UTA k dostání na prodejních stanicích chorvatské mýtné společnosti HAC. Může se používat současně v mýtné síti provozovatelů dálnic HAC a ARZ. Mýtné se účtuje podle ujetých kilometrů. Řidiči přitom automaticky dostanou slevu provozovatele ve výši až 35 procent a kromě toho mohou využívat jízdní pruhy ENC, které šetří čas, protože odpadá zastavení na mýtné stanici.

 

Datum zveřejnění

18.1.2018

Zdroj informací

UTA

Fotogalerie

Monroe

Autoservis pro předplatitele

Autoservis - 1-2/2018

Pohonné jednotky

DOSTUPNÝ ZDARMA - Nový magazín Autoservis 1-2/2018. Ať už se to komu líbí nebo ne, základní pohonnou jednotkou pro silniční dopravu jsou a ještě...

Autoservis - 11-12/2017

Novinky v technice a servisu užitkových a nákladních vozidel

DOSTUPNÝ ZDARMA - Nový magazín Autoservis 11-12/2017 nabídne široké spektrum informací ze světa techniky a servisu užitkových a nákladních vozidel.

Autoservis - 9-10/2017

Kola připravená pro zimu

DOSTUPNÝ ZDARMA - Nový magazín Autoservis 9-10/2017 nabídne zajímavosti, odborné i praktické informace ze světa pneumatik.

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.751 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál