DAF Mechanik roku 2017/18 v České a Slovenské republice - je dobojováno

DAF Mechanik roku 2017/18 v České a Slovenské republice - je dobojováno

Samotná technická kvalita vozidel je pouze jedním z článků, které dělají z výrobce vozidel pro jeho zákazníky partnera na úrovni. Dalším důležitým aspektem je špičková úroveň servisní sítě, reprezentovaná především lidmi, kteří ji tvoří, tedy přijímacími techniky a mechaniky.

Společnost DAF Trucks věnuje ve spolupráci s jednotlivými dealery v České republice a na Slovensku kvalitě a rozvoji své servisní sítě velikou pozornost. Jedním ze zajímavých motivačních nástrojů pro zvyšování kvalifikace mechaniků je celostátní soutěž DAF CZ&SK Mechanik roku.

Finále již čtvrtého ročníku tohoto klání proběhlo v poslední lednovou sobotu v zázemí olomoucké pobočky dealera TRUCK TRADE. Sešlo se zde deset finalistů, kteří nejlépe prošli prvním kolem v podobě teoretického testu, aby ve druhém kole změřili své síly v praktických dovednostech.

Deset náročných úkolů

A co na finalisty čekalo? Na deseti stanovištích je čekaly rozmanité teoretické i praktické úkoly, které měly prověřit jejich znalosti, všestrannost, „selský rozum“ a zkušenosti. Mechanici museli prokázat nejen znalost techniky vozidel, ale také schopnost pracovat s diagnostickým zařízením DAVIE 4+ či orientovat se v nové servisní aplikaci RMI. Časový limit 25 minut na každý úkol jim nedával příliš prostoru pro improvizaci. Vysoké bodové zisky však ukázaly, že se do finále probojovali skutečně ti nejlepší z nejlepších.

A jak to dopadlo?

Finále bylo napínavé do posledního okamžiku a výsledky na stupních vítězů velmi těsné – vždyť všichni tři soutěžící „na bedně“ skončili v rozmezí čtyř bodů. Nicméně vítěz může být jen jeden a tím se nakonec stal Petr Valenta z dealerství NAPA TRUCKS v Jeřmanicích u Liberce. S bodovým ziskem 167 bodů z prvního kola a 95 bodů (ze sta možných) z druhého kola za sebou nechal druhého v pořadí Romana Kuglera ze zastoupení TRUCK TRADE Brno-Modřice (165 a 92 bodů) a třetího Romana Jošta z dealerství NAPA TRUCKS Pardubice (152 a 91 bodů).

Hned za nimi se pak na čtvrtém místě umístil nejlepší zástupce slovenské servisní sítě Martin Sako z dealerství D.I.L.A.N. Servis Senec (137 a 95 bodů).

Velké finále v Holandsku

Vítězové národního kola, tedy Petr Valenta za Českou republiku a Martin Sako za Slovensko, postupují do mezinárodního finále o titul Evropského DAF mechanika roku 2018, které se uskuteční 11. dubna přímo na půdě výrobního závodu společnosti DAF Trucks v holandském Eindhovenu.

Prestižní soutěž

Význam celé soutěže pro společnost DAF Trucks podtrhla účast generálního ředitele společnosti DAF Trucks CZ Luďka Šlajera a servisního manažera Tomáše Hlávky na sobotním finále. Luděk Šlajer při té příležitosti řekl: „Kvalita servisní sítě je pro nás naprosto klíčová a mě velmi těší, že se můžeme pochlubit tak špičkovými odborníky. Všichni finalisté prokázali vysokou odbornost a já jim k dosaženým výsledkům gratuluji. Postupujícím pak budeme všichni držet palce v mezinárodním kole.“

Datum zveřejnění

9.3.2018

Zdroj informací

DAF Trucks N.V.

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.2916 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál