Aktivně do práce: firma Bosch Diesel s.r.o. opětovně oceněna jako „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“

Jízdou na kole slaví zaměstnanci 25 let od založení firmy Bosch v Jihlavě

Aktivně do práce: firma Bosch Diesel s.r.o. opětovně oceněna jako „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“

Sportovní vyžití, podpora zdraví a ještě možnost něco vyhrát: tím vším se vyznačuje iniciativa „Do práce na kole“. V době pořádání akce, od 1. května do 30. května 2018, jezdili zaměstnanci firmy Bosch v Jihlavě do práce na kole, a to jak přímo z domu, tak i v kombinaci s veřejnými dopravními prostředky. V rámci vzájemné motivace mohli zaměstnanci vytvářet společné cyklotýmy.

V letošním roce se do cyklosoutěže zapojilo celkem 264 zaměstnanců jihlavské firmy Bosch, kteří sestavili celkem 92 cyklotýmů. To je o 83 nových jezdců a 19 týmů více než v předcházejícím roce. Firmě Bosch se tak v Jihlavě i letos povedlo zapojit nejvíce jezdců a vytvořit nejvíce cyklotýmů. Firma proto i letos získala v červnu ocenění za první místo v kategorii „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“. Zaměstnanci firmy jezdili na kole pravidelně každý den a v době akce celkově urazili na cestě do práce 84 028 kilometrů. To je vzdálenost, která odpovídá dvojnásobnému obvodu zeměkoule.

Vedle domácích zaměstnanců se cykloakce opět zúčastnil i zahraniční zaměstnanec firmy Bosch aktuálně pracující v Jihlavě - Shimmi Yukitoshi z Japonska. A jak vypadaly celkové výsledky vnitrofiremní cyklistické soutěže? V kategorii mužů najel nejvíce kilometrů Daniel Kuthan (2 000 km), v kategorii žen byla nejúspěšnější Lenka Matějíčková (1 001 km).

V kategorii cyklotýmů byl nejlepší tým „Cobram team“ ve složení Daniel Kuthan Petr Vesecký a Josef Vítů. Tento tým společně najel skvělých 4 065 km.

Jízdou na kole za čisté ovzduší a životní prostředí

Každý účastník cykloakce si mohl pomocí online aplikace spočítat množství CO2, které ušetřil tím, že nepoužil na cestu do práce automobil. V rámci akce „Do práce na kole“ ujeli účastníci v celé České republice v roce 2018 na 3,5 miliónu km, což odpovídá úspoře 457 tun CO2.

Motivačně na účastníky „Do práce na kole“ působily nejen pozitivní efekty v oblasti ochrany životního prostředí a vlastního zdraví. Firma Bosch v Jihlavě uhradila za zaměstnance startovné a pořídila cyklodresy. U příležitosti 25 let založení firmy Bosch v Jihlavě soutěžili zaměstnanci o 25 cyklohelem a elektrokolo značky Bosch. Výhercem eklektrokola se stal zaměstnanec firmy Rostislav Čermák.

„Už krátké trasy ujeté na kole jsou skvělým vlastním příspěvkem k tomu, aby se člověk cítil dobře, a přitom udělal něco pro své zdraví. A co je dobré pro nás zaměstnance, je dobré i pro našeho zaměstnavatele, neboť zaměstnanci, kteří jsou fit, jsou i méně často nemocní a více motivovaní,“ řekl u příležitosti předání elektrokola Bosch Rostislav Čermák.

Firma Bosch v Jihlavě se do akce „Do práce na kole“ aktivně zapojuje od roku 2013. Titul „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“ získala firma poprvé v roce 2013, v roce 2014 pak ještě navíc i titul „Cyklozaměstnavatel České republiky“.

Přejímání společenské odpovědnosti u firmy Bosch

„Kdo splnil podmínky pro účast, udělal tak něco pro vlastní zdraví a životní prostředí. Cílem akce bylo pomocí každodenního pohybu minimalizovat zdravotní rizika a pomáhat udržovat dobrý zdravotní stav. Rozsah opatření, kterými firma podporuje jízdu na kole, resp. volnočasové aktivity svých zaměstnanců, je různorodý – od poskytnutí převlékacích kabin, zastřešených odstavných ploch pro kola, až po převzetí nákladů na startovné v soutěži. Získané ocenění „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“ jasně dokazuje, že náš vlastní příspěvek ke zlepšení životního prostředí může prospět nejen našemu zdraví, ale zároveň i celému Kraji Vysočina a městu Jihlava,“ shrnul Ralph Klaus Carle, obchodní ředitel firmy Bosch Diesel s.r.o.

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. pracuje přes 5 000 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém Common Rail. V roce 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2017 se firmě opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2017“ první místo v kategorii „Exportér roku Kraje Vysočina s největším objemem exportu za rok 2016“. V roce 2018 slaví firma Bosch Diesel s.r.o. Jihlava 25 let od svého založení.

Datum zveřejnění

3.7.2018

Zdroj informací

Text a foto: Bosch Diesel s.r.o.

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.3374 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál