Bosch Car Service

Nový Ford Fiesta bude brzdit se silou Feroda

Nejnovější generace Fiesty bude vybavena brzdovými destičkami Eco-Friction®, prvními destičkami bez obsahu mědi na trhu

Nový Ford Fiesta bude brzdit se silou Feroda

Společnost Federal-Mogul Motorparts oznamuje, že její značka brzdových komponent Ferodo® bude dodávat brzdové destičky pro nejnovější generaci kultovního modelu Ford Fiesta. Brzdové destičky Ferodo Eco-Friction® se budou montovat na přední nápravy nejoblíbenějších modelů Fiesta. Díky ekologickým brzdovým destičkám bez obsahu mědi se budou moci majitelé nové Fiesty spolehnout na její ekologičnost a výborný brzdný výkon.

V podobě řady Eco-Friction uvedla značka Ferodo na trh po pěti letech vývoje vůbec první destičky bez mědi. Jejich vývoj a testování byly velmi důkladné, celkem se při něm prověřovalo na 1500 materiálů a 25 různých nových směsí. Díky ekologičtějším použitým materiálům a výraznému snížení emisí jemných částic poskytují destičky Eco-Friction vyšší bezpečnost, nižší hlučnost a nejlepší výkonnost ve své třídě.

„Je skvělé, že se pro destičky Eco-Friction rozhodl další výrobce, zvláště pak, když se jedná o tak oblíbený model jako je Ford Fiesta,” řekla Gozde Kirali, manažerka značek brzdových produktů společnosti Federal-Mogul Motorparts v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika. „Změny legislativy si vynucují snižování obsahu mědi v brzdových destičkách, proto jsme již před několika lety začali vyvíjet vlastní řešení, které se poprvé v praxi uplatnilo v roce 2014. To dokládá naše odhodlání plnit roli průkopníka a vyvíjet potřebné technologie ještě dříve, než si je vyžádá sám trh.”

Brzdové destičky se skládají z dvaceti až třiceti různých materiálů, které v nich plní různé funkce. Během vývoje bylo jasné, že žádný z nich nedokáže plně nahradit měď sám o sobě; v řadě Eco-Friction je proto využita řada sulfidů kovů, nerostných látek, abraziv, vláken, keramických částic a určité formy tuhy, aby se dosáhlo srovnatelných charakteristik opotřebení a tření jako u klasických brzdových destiček na bázi mědi.

Destičky Ferodo Eco-Friction se mohou prokázat řadou osvědčení. Výsledky testů na šesti různých vozidlech prokázaly, že Eco-Friction poskytují až o 17 %* větší brzdný výkon než destičky konkurenčních výrobců. Významné je také jejich pokrytí: ekologičtější technologie je k dispozici pro 90 % celé výrobní řady značky Ferodo, což z ní dělá předního dodavatele ekologičtějších brzdových destiček.

Model Ford Fiesta byl poprvé uveden a trh v roce 1976 a do dneška se jej na celém světě prodalo vice než 16 milionů kusů. Nejnovější Fiestu Ford představil v roce 2017, tedy po více než 40 letech od premiéry originálního modelu.

Pro další informace o výrobcích značky Ferodo, včetně řady Eco-Friction, navštivte www.ferodo.com. Pro další technické a výukové materiály si nalaďte Youtube kanál Garage Gurus. https://www.youtube.com/FMGarageGurusemea

* Zdroj: Brzdná vzdálenost měřená oddělením výzkumu a vývoje Federal-Mogul Motorparts a doložená nezávislou společností MIRA z Velké Británie.

Datum zveřejnění

31.7.2018

Zdroj informací

Federal-Mogul

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Vyšlo nové číslo magazínu Autoservis&mobilita

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.3439 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál