5 tipů pro dobrý výhled z vozu v zimě

5 tipů pro dobrý výhled z vozu v zimě

Teploty kolem bodu mrazu, metr sněhu, zledovatělé silnice a poryvy severního větru. Chladné počasí, které je pro toto roční období nad velkou částí Evropy typické, může motoristům způsobovat i další nepříjemnosti. Například zamlžení oken. S následujícími radami a doporučeními bude cestování automobilem v chladném počasí ještě komfortnější a bezpečnější:

Jak odmlžit okna: Zamlžení na oknech vzniká v důsledku rozdílu mezi nízkou teplotou venku a teplejším prostředím uvnitř vozu. "V této situaci zapněte klimatizaci na nejvyšší výkon a nasměrujte výdechy ventilační soustavy na okna," vysvětluje María García, inženýrka v oddělení vývoje a aerodynamiky ve společnosti SEAT. Celý proces urychlí funkce "Defrost Max", která je ve výbavě modelů, jako je SEAT Ateca.

Usedáte za volant v kompletním zimním oblečení?: Rukavice, kabáty a šály omezují volnost pohybu, a proto představují bezpečnostní riziko. "Nošení rukavic lze doporučit pouze ve výjimečných případech, pokud by nízké teploty vedly ke ztrátě citu v rukou na volantu," zdůrazňuje odbornice.

Vyhřívaná sedadla pro rychlé zahřátí: Existují velmi efektivní způsoby, jak se zahřát v nejkratším možném čase. Systém vyhřívání sedadel poskytuje rovnoměrné teplo během pouhých tří minut. "Vyhřívání sedadel zapněte, jakmile usednete do vozu, a s rostoucím pocitem tepla postupně snižujte teplotu. Nenechávejte vyhřívání zapnuté na vysokou teplotu po dlouhou dobu," radí María.

Ideální teplota pro cestování: je 21,5 °C a říká se jí "komfortní teplota". Nastavení Auto u automatické klimatizace samočinně udržuje teplotu v interiéru vozidla. "Zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla. Polovina teplého vzduchu s teplotou cca 40 °C je přiváděna do prostoru nohou. Než se vzduch dostane k horní části těla a hlavě, tak se ochladí, což přispívá k zachování pozornosti řidiče při řízení," vysvětluje inženýrka. Pokud se totiž horní část těla nachází v extrémně teplém prostředí, může řidiče přepadnout ospalost. "Řízení v interiéru s teplotou 35 °C má na řidiče podobný vliv jako půl promile alkoholu v krvi," varuje.

Teplo zdarma: Topení nemá za následek žádné zvýšení spotřeby paliva, ani chladicí kapaliny. Důvodem je, že "horká chladicí kapalina, ohřátá motorem, se použije k topení a do motoru se vrací s mnohem nižší teplotou, takže dokonce zvyšuje účinnost chlazení motoru".

Video

Datum zveřejnění

6.1.2019

Zdroj informací

Porsche Česká republika s.r.o.

Výběr jazyka

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

PCF 30 - 31.10.2021

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Page generated in 0.3754 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál