AutoSAP svolává II. Kolokvium o budoucnosti autoprůmyslu

AutoSAP svolává II. Kolokvium o budoucnosti autoprůmyslu

Sdružení automobilového průmyslu připravuje na březen v pořadí už druhé setkání klíčových hráčů automobilového průmyslu a členů vlády v Mladé Boleslavi. Diskutovat s nimi chce především o elektromobilitě, chytré mobilitě a plnění 25bodového Akčního plánu Memoranda o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice.

Druhé Kolokvium o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR se bude konat 18. března v Mladé Boleslavi za účasti předsedy vlády a řady dalších ministrů, vedení AutoSAP a zástupců dalších firem a akademické sféry.

Tuzemští finální výrobci automobilů stejně jako zástupci jejich dodavatelů chtějí, aby závěry Memoranda o budoucnosti autoprůmyslu v ČR, které předloni na podzim podepsal AutoSAP s vládou premiéra Sobotky, našly naplnění a aby se i za současné vlády premiéra Andreje Babiše postupovalo v mnoha oblastech rychlejším tempem.

AutoSAP podle jeho prezidenta Bohdana Wojnara potřebuje mít v české vládě silného partnera pro nadcházející transformační dekádu, kdy se bude rozhodovat o budoucnosti automobilového průmyslu, o který se v Česku opírá výroba i export. Nezbytná je užší spolupráce s dalšími sektory, jakými jsou energetika a telekomunikace, ale také s kraji a městy.

Prezident Bohdan Wojnar k tomu řekl: „Setkání svolané na 18. března má navázat na první kolokvium, které se konalo na začátku roku 2017 v Mladé Boleslavi. Zástupci automobilového průmyslu se tehdy dohodli s ministry na 25 bodech, které budou společně řešit v rámci pracovních skupin.“ Jejich práci chtějí členové AutoSAP a další zainteresovaní nyní vyhodnotit a případně v některých oblastech urychlit. „Pokud chceme, aby autoprůmysl zůstal páteří ekonomiky, musíme dokázat více spojovat všechny aktéry. Automobilový průmysl může přinášet ještě vyšší přidanou hodnotu. Bez participace státu a veřejné sféry to nepůjde,“ řekl Bohdan Wojnar. Podle něj by se z Prahy a ČR mohlo stát centrum chytré mobility. Automobilky a vláda by měly postupovat jednotně v podpoře digitalizace a inovací. Spolupracovat by mohly ve vytváření podmínek pro propojená a autonomní vozidla nebo při vytváření nových inovačních programů.

Datum zveřejnění

30.1.2019

Zdroj informací

AutoSAP

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.3315 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál