Design pneumatik Nexen, inspirovaný drápy velkých šelem, slaví úspěch

Design pneumatik Nexen, inspirovaný drápy velkých šelem, slaví úspěch

Společnost Nexen Tire získala ocenění v soutěži Good Design Awards pro rok 2018 v kategorii doprava. Pneumatiky ROADIAN MTX se dvěma různými koncepty ztvárnění bočnic získaly cenu za svůj unikátní design.

Pneumatiky ROADIAN MTX získaly ocenění především díky výjimečnému, duálnímu ztvárnění bočnic. Zákazníci tak mají jedinečnou možnost výběru vzhledu pneumatiky na základě svých preferencí a typu vozidla. Zatímco první design je spíše tradiční, druhé ztvárnění je výraznější a připomíná drápy velké šelmy. Pláště ROADIAN MTX jsou určené především pro jízdu v terénu, ale i mimo něj, a to nehledě na to, jaké ztvárnění bočnic si zákazník vybere.

Výrazný design pláště ROADIAN MTX napomáhá také při zajištění větší odolnosti pneumatiky a jízdnímu pohodlí, ke kterému navíc přispívá patentovaná technologie potlačující hluk. Pneumatika je strategicky navržena tak, aby bylo zabráněno souběžnému kontaktu bloků běhounu, což výrazně snižuje její hluk. MTX nabízí třívrstvou ochranu bočnic, která byla navržena pro větší stabilitu a odolnost při brázdění nezpevněných silnic.

„V rámci Good Design Awards byl oceněn vynikající smysl pro estetiku a design společnosti Nexen Tire v globálním meřítku,“ řekl k ocenění Kyungwoo Cheon, viceprezident centra pro výzkum a vývoj společnosti Nexen Tire. „V našem úsilí v oblasti výzkumu a vývoje budeme nadále pokračovat. Naším cílem je posílit výkonnost výrobků a zvýšit jejich hodnotu díky inovativním návrhům.“

Soutěž Good Design Awards, považovaná za jedno z nejvýznamnějších světových ocenění v oblasti designu, komplexně hodnotí design různých produktů globálních společností ve 25 kategoriích včetně elektroniky, dopravy, nábytku, počítačů a architektury. Cenu uděluje Muzeum architektury a designu Athenaeum v Chicagu ve spolupráci s Evropským střediskem pro architekturu, umění, design a urbanistiku.

Datum zveřejnění

17.2.2019

Zdroj informací

Nexen Tire

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.4058 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál