MICHELIN Pilot Sport 4 SUV – nová sportovní pneumatika pro luxusní SUV

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV – nová sportovní pneumatika pro luxusní SUV

Během mezinárodního autosalonu v Ženevě představila firma Michelin inovativní sportovní pneumatiku MICHELIN Pilot Sport 4 SUV pro vysokovýkonné vozy SUV. Pneumatika bude k dispozici v 53 rozměrech s průměrem od 17 do 22 palců a může být použita na různých typech vozidel: na 4x4, kompaktních vozech, vozidlech střední velikosti a prémiových či sportovních vozech. MICHELIN Pilot Sport 4 SUV má homologace například na Volvo, Jaguar, Mercedes, Porsche a Land Rover.

Cílem vývojových techniků Michelinu bylo vytvořit sportovní pneumatiku pro SUV vozy, nikoli pneumatiku SUV se sportovním charakterem. Výsledkem je pneumatika MICHELIN Pilot Sport 4 SUV, která je vhodná pro těžší vozidla s vyšším těžištěm, než je typické u standardních sportovních vozů, protože se dokáže vypořádat s většími příčnými a odstředivými silami. Výrobce zdůrazňuje, že tato pneumatika, vyrobená ve spolupráci s výrobci vozidel, změní způsob vnímání vysokovýkonných pneumatik pro prémiová a sportovní SUV. MICHELIN Pilot Sport 4 SUV zajišťuje požitek při jízdě vozem SUV, a přitom zaručuje bezpečnost na suchém a mokrém povrchu a v porovnání s konkurenčními produkty také větší odolnost. Michelinu se podařilo skloubit všechny tyto vlastnosti pomocí technologií, které jsou užívány v motoristickém sportu.

Asymetrický dezén

Nová pneumatika MICHELIN Pilot Sport 4 SUV vyniká vysokou přilnavostí díky využití asymetrického vzoru běhounu: vnější část je vyvinuta pro jízdu na suchém povrchu, zatímco vnitřní část je určena pro jízdu na mokré silnici. Pneumatika má novou směs pryže s inovativními (funkčními a hybridními) elastomery* a silikou. Drážky byly navrženy tak, aby zajišťovaly větší tuhost běhounu a tím i lepší boční přilnavost. Pro přesnější jízdní reakce využívá běhoun technologii dynamické odezvy Dynamic Response, která spočívá ve zpevňujícím hybridním pásu z aramidu a nylonu.

Elastomer zlepšuje rozložení částic siliky uvnitř směsi pryže a posiluje jejich působení.

Pneumatika s vysokou odolností

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV se vyznačuje také vysokou odolností díky tuhým dezénovým blokům a dvouvrstvé kostře s vysokou hustotou, která snižuje pružnost pneumatiky. V tomto ohledu je třeba zdůraznit, že pneumatika byla vyvinuta tak, aby zajišťovala požitek z jízdy v bezpečných podmínkách a s minimální hlučností.

Premium Touch Design: atraktivní vzhled SUV vozů

Bočnice pneumatiky MICHELIN Pilot Sport 4 SUV je vyrobena s využitím technologie Michelin Premium Touch, která používá kontrastní loga a značení v sametové povrchové úpravě. Většina luxusních a sportovních SUV má hliníkové ráfky s velkým průměrem, což je důvod, proč mají pneumatiky MICHELIN Pilot Sport 4 SUV chránič, který zabraňuje náhodnému poškození ráfku při jízdě městem.

Číslo 1 v nezávislých testech

Přestože pneumatika MICHELIN Pilot Sport 4 SUV vstoupila na trh teprve nedávno, získala již první místo ve své kategorii. V testech uskutečněných nezávislou německou organizací TÜV SÜD předčila pneumatika MICHELIN Pilot Sport 4 SUV šest svých konkurentů z hlediska několika klíčových vlastností.

Bezpečná pneumatika s dlouhotrvajícími výkony – vítěz testu v brzdění na suchém (1) a mokrém (2) povrchu

Pneumatika MICHELIN Pilot Sport 4 SUV překonala konkurenční produkty v brzdění na suchém a mokrém povrchu. Testy uskutečněné organizací TÜV SÜD prokázaly, že na suchém povrchu má pneumatika MICHELIN Pilot Sport 4 SUV o 1,8 metru (1) kratší brzdnou dráhu, než je průměrný výsledek konkurenčních pneumatik.

Na mokrém povrchu je brzdná dráha nových pneumatik MICHELIN Pilot Sport 4 SUV o 3,15 metru (2) kratší, než je průměrný výsledek konkurenčních pneumatik. Rozdíl se ještě zvyšuje při porovnání výsledků u opotřebených pneumatik (2) – v takovém případě zabrzdí pneumatika MICHELIN Pilot Sport 4 SUV o 5,2 metru dřív, než je průměrný výsledek u konkurentů.

Přilnavost a výkony na mokrém povrchu (3)

Na mokré trati o délce 1050 metrů je pneumatika Michelin Pilot Sport 4 SUV o 2,88 sekund (3) rychlejší, než je průměrný výsledek konkurentů.

Životnost v kilometrech

Pneumatika MICHELIN Pilot Sport 4 SUV vyniká nad svými hlavními konkurenty také z hlediska provozní životnosti. Je schopná ujet o 9100 km více (4), než je průměrná kilometrová životnost konkurenčních pneumatik.

V roce 2019 bude nová pneumatika MICHELIN Pilot Sport 4 SUV k dispozici v 53 rozměrech s průměrem od 17 do 22 palců.

(1) Test brzdění na suchu z rychlosti 100 km/h do úplného zastavení uskutečněný na žádost společnosti Michelin v září 2018 organizací TÜV SÜD u pneumatik s rozměrem 235/60 R 18 107W na vozidle Audi Q5 2.0 TDI.
(2) Test brzdění na mokru z rychlosti 80 km/h do 20 km/h uskutečněný na žádost společnosti Michelin v srpnu 2018 organizací TÜV SÜD u pneumatik s rozměrem 235/60 R 18 107W na vozidle Audi Q5 2.0 TDI.
(3) Test chování na mokré trati o délce 1050 m uskutečněný na žádost společnosti Michelin v srpnu 2018 organizací TÜV SÜD u pneumatik s rozměrem 235/60 R 18 107W na vozidle Audi Q5 2.0 TDI.
(4) Externí testy uspořádané na žádost společnosti Michelin v srpnu a září 2018 testovacím centrem DEKRA u pneumatik s rozměrem 235/60 R 18 W na vozidle Hyundai Sante Fe CRDi. Test životnosti v průměrném reálném užití (D50) na vzdálenosti 10.000 km a s odhadovanou životností při hloubce běhounu 1,6 mm.

Datum zveřejnění

19.3.2019

Zdroj informací

Michelin

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.4481 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál