Partner autodromu Most Nissan přináší nevšední zážitek z jízdy na offroadové dráze

Partner autodromu Most Nissan přináší nevšední zážitek z jízdy na offroadové dráze

Novým partnerem mosteckého autodromu se stala japonská automobilka Nissan. Uzavřená dohoda obohatí například nabídku doprovodných programů stěžejních závodních víkendů autodromu o jedinečný zážitek z jízdy v areálu Navara Off-road Park. „Získali jsme čtyři zcela nové pick-upy Nissan Navara s vyspělým pohonem 4x4, jež patří k nejoblíbenějším automobilům této kategorie na světě. Využijeme je také v kurzech jízdy pro offroadová a SUV vozidla pod vedením zkušených instruktorů,“ potvrdil výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš.

Nissan je tradiční stálicí v segmentu pick-upů, první vůz této kategorie automobilka představila už v roce 1935.

Navara Off-road Park mosteckého autodromu je přírodní plochou s různými druhy povrchu, a to ornou půdou, uježděnou jílovitou půdou, kombinací sypkého materiálu s hlínou a kamením. Trasu je třeba určit podle typu vozidla s cílem projet terénem bez poškození techniky a zdravotní újmy. Dráha je vybavena umělými překážkami (železniční svršek, položené klády), disponuje ale hlavně přírodními překážkami (sjezdy, výjezdy, boční náklon, brody apod.). „V případě méně zkušeného řidiče je potřeba odborného dozoru, přičemž není překážka, která by se nedala zvládnout. Offroad dokáže připravit jakéhokoliv výkonnostního řidiče v rámci jízdy v terénu s jakoukoliv technikou. Ano, existují limity, ale většinu z nich můžeme posunout. A to také děláme,“ představil offroadový areál Ivo Diviš.

Navázání spolupráce obou partnerů je podle generálního ředitele Nissanu pro ČR a Slovensko Vlastimila Čepičky navíc logickým krokem, automobilka se totiž výrazně angažuje v motoristickém sportu. „Závodní historie společnosti Nissan trvá již 80 let a pokračuje dodnes. Jde o skvělý příběh plný odhodlání, překonávání překážek a vášně pro daný sport. Spojení se značkou Autodrom Most je tak dalším pozitivním impulsem na této cestě,“ uvedl.

Oba partnery také spojuje zájem o čistou mobilitu. Se stejnojmenným spolkem autodrom úzce spolupracuje. Spolek sleduje vývoj a trendy automobilového průmyslu v nejbližší budoucnosti. Jeho cílem je snížení emisí skleníkových plynů a znečišťujících látek z dopravy, podporuje proto myšlenky inovativního přístupu. Spolek navíc sdružuje průmyslové podniky, oborová sdružení a svazy, výzkumné a finanční instituce, národní orgány veřejné správy, uživatele, spotřebitele i odborníky využívající čistou mobilitu či podílející se na výzkumu, vývoji, inovacích nebo podpoře vozidel s alternativním pohonem.

issan vyrábí mezi řidiči nejžádanější stoprocentní elektromobil na světě Leaf s nulovými emisemi, prodalo se ho již 400 000 kusů. Upevnil si tak pozici špičky v oblasti celosvětového posunu k udržitelné mobilitě.

Nissan je také účastníkem šampionátu formule E, kde nahradil sesterskou značku Renault. Pro sezonu 2018/2019 prodloužil spolupráci se Švýcarem Sebastienem Buemim, jeho novým týmovým kolegou je britský pilot Oliver Rowland. Právě on zajistil Nissanu premiérové pódiové umístění, když dojel na stříbrné příčce v sobotním šestém závodě letošního šampionátu na čínském okruhu Sanya Street Circuit. Buemi dovršil šestým místem skvělý týmový výsledek.

Datum zveřejnění

29.3.2019

Zdroj informací

AUTODROM MOST

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.3189 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál