Vjeďte do jara jako noví aneb jak vyčistit interiér vašeho auta

Vjeďte do jara jako noví aneb jak vyčistit interiér vašeho auta

Jaro přímo vybízí k řádné očistě auta před nadcházející sezónu, a to nemluvíme jenom o jeho zevnějšku. Po veselých zimních radovánkách si odpovídající péči rozhodně zaslouží i jeho interiér. Jízda autem s krásně čistým a provoněným interiérem vás bude bavit. Máme pro vás několik rad a tipů, jak interiér auta pořádně vyčistit.

Nečistoty ze zablácených a prosolených parkovišť, zimního sportovního vybavení, drobky od jídla, možná i zapomenutý obal od vánočního cukroví. Divili byste se, co všechno můžete v interiéru svého auta po zimě najít. Pokud to nechcete svěřit profesionálům, vrhněte se na úklid sami. Je to ekonomičtější a pocit z dobře odvedené práce je stejně k nezaplacení. Tak nasedat, jedem s hadrem!

1. Vezměte to od podlahy

Podlaha auta trpí nejvíce, a proto bývá i nejšpinavější. Začít hezky od podlahy je tedy krok číslo jedna. Vyjměte všechny koberce, vysajte je a gumové případně i umyjte teplou vodou s univerzálním čističem. Potom důkladně vysajte i samotnou podlahu včetně zavazadlového prostoru. „V případě textilních či gumových koberců v kabině auta jde i o bezpečnostní prevenci. Staré, dlouho používané a zohýbané koberce se snadno řidiči připletou pod nohu, a mohou zkomplikovat manipulaci s pedály,“ radí Michal Knor ze společnosti Auto Kelly.

2. Sedět jako v bavlnce

Vysavač ani nemusíte odkládat, protože se vám bude náramně hodit pro čištění sedaček. Ty jsou velmi náchylné k zachytávání nečistot, které ani nemusíte vidět. Pro ty nejodolnější nečistoty můžete použít speciální přípravky určené přímo na sedačky. Pokud často cestujete i se svým domácím mazlíčkem, můžete sáhnout dokonce po speciálních přípravcích na odstranění psích slin. Stejnou péči si zaslouží i kožené sedačky, pro které jsou na trhu dostupné také speciální ošetřující přípravky. Díky nim prodloužíte jejich životnost a zároveň výrazně osvěžíte jejich vzhled.

3. Účinně proti prachu

S prachem si poradíte pomocí utěrek z mikrovlákna, které jemné nečistoty účinně odstraní. Efektivnějším řešením je však použít čisticí prostředek na plasty, který nastříkáte přímo na utěrku nebo použít vlhčené ubrousky na plastové povrchy. Krásně plasty oživí a naleští. Pro skutečně dokonalý a zářivý vzhled těchto povrhů použijte oživovače plastů ve spreji, které mají navíc i příjemnou vůni. Sami budete překvapeni, co se po použití oživovačů s interiérem vašeho auta stane.

4. Nezapomeňte na klimatizaci

Pravidelným a důkladným čištěním klimatizace zajistíte její správnou účinnost a zachováte i její delší životnost. V neposlední řadě uděláte i něco pro své zdraví. „Ve výparníku se díky kondenzované vodě daří velkému množství škodlivých mikroorganismů, které cestující ve voze vdechují,“ varuje Michal Knor ze společnosti Auto Kelly. Pokud ještě nemáte set pro dezinfekci a čištění klimatizace přes ventilaci, určitě si ho pořiďte. Použití setu je velmi snadné a samotné čištění vám nezabere déle než půl hodiny. Všechny bakterie zneškodníte a ochráníte sebe i své spolujezdce.

5. Dokonalý výhled

Dobrý výhled z čistých oken je pro řidiče absolutní základ. Ocení ho ale i vaši spolujezdci. S umýváním a leštěním oken počkejte až na konec, abyste si je během úklidu zbytečně znovu neumazali. Mastný film a šmouhy perfektně odstraníte pomocí speciálních sprejů na okna, předejdete tak oslnění od protijedoucích vozidel nebo slunce. Zamlžování oken předejdete sprejem proti mlžení oken, vlhkost v kabině auta pohltí odvlhčovací pytlíčky.

6. Provoňte interiér

Na závěr můžete své auto krásně provonět. Budete se při řízení cítit lépe, protože pěkná vůně vám jízdu zpříjemní. Vedle klasických vonných stromečků můžete sáhnout po osvěžovači ve tvaru panáčka, který vzešel z dílny věhlasného italského designéra Luca Trazziho. Panáčka snadno uchytíte za jeho ručičky do mřížky ventilace, vedle příjemné vůně navíc získáte i vkusný doplněk. Dalším zajímavým tipem může být osvěžovač vzduchu v praktické dóze v mnoha vonných variantách.

V čistém autě budete rádi jezdit a z jízdy budete mít i mnohem příjemnější pocit. V autě trávíte spoustu času vy i vaši blízcí, a proto byste péči o jeho interiér neměli zanedbávat. Čistota interiéru auta má vliv i na zdraví člověka a ohrožuje především alergiky. A jak už jsme si řekli, to, že si auto uklidíte sami, vás potěší samo o sobě. Až uvidíte, jak se všechno blýská, budete mít z odvedené práce opravdu dobrý pocit.

Náš tip:

Autokosmetické přípravky na čištění interiéru si můžete pořídit také v balíčku. Získáte tak při jednom třeba houbu na mytí, univerzální čistič interiéru, lešticí šampón i čistič klimatizace.

Skvělý výběr všech šikovných pomocníků, kteří se budou k úklidu interiéru vašeho auta hodit, najdete třeba v Auto Kelly. Podívejte se na www.autokelly.cz, nebo se zastavte v jedné z jejich více než osmdesáti kamenných prodejen, kde můžete s odborníky navíc konzultovat i své případné speciální požadavky.

Datum zveřejnění

2.4.2019

Zdroj informací

Auto Kelly a.s.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Hledáme partnery

MotorCheckUP
Hledáme nové partnery
mezi odbornými autoservisy!

Unikátní službu pro Vaše zákazníky

Autoservis magazín

Autoservis pro předplatitele

Autoservis - 3-4/2019

Moderní lakovací metody

DOSTUPNÝ ZDARMA - Nový magazín Autoservis - 3-4/2019. Krásu auta podtrhují perfektní lak a elegantní kola - seznamte se s nejnovějšími trendy v...

Autoservis - 1-2/2019

Budoucnost mobility - Jak se plánované změny projeví v autoservisech

Nový magazín Autoservis - 1-2/2019. O mobilitě budoucnosti mluví kdekdo, ale jen málokdo skutečně ví co to znamená, co z toho plyne z hlediska...

Autoservis - 9-10/2018

Elektromobilita - Velké plány i nedůvěra

Nový magazín Autoservis - 9-10/2018. Politici rozhodli, že budoucnost dopravy je v elektromobilitě a spalovací motory nemají budoucnost. Co to ale...

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.503 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál