Motorkáři se dočkali. Se zásadami bezpečné jízdy se mohou seznámit v kurzu

Motorkáři se dočkali. Se zásadami bezpečné jízdy se mohou seznámit v kurzu

Motocykly se s příchodem oteplení opět staly nedílnou součástí každodenního silničního provozu. Po dlouhém zimním půstu jsou jejich majitelé patřičně natěšeni, s rychlou jízdou však vzrůstá pravděpodobnost nehody. V ohrožení zdraví či života se ocitá nejen samotný řidič motocyklu či jeho spolujezdec, ostražitější a obezřetnější musejí být i ostatní řidiči. Mostecký autodrom si hrozící rizika uvědomuje. Motorkářům proto nabízí každoročně na jaře a v létě kurzy, jež jsou zaměřeny na osvojení zásad bezpečné jízdy a řešení krizových situací.

První z kurzů se uskuteční v neděli 21. dubna. Další vypsaný termín je 25. květen, budou pokračovat až do podzimních měsíců. Více informací o kurzu zájemci najdou zde, objednat se mohou zde.

Teoretická část kurzu se zabývá technikou jízdy a výčtem krizových situací s návodem, jak je předvídat. „Vedeme ji formou diskuse na dané téma, nejde tedy o pouhou přednášku. Praktická část cílí na zvládnutí stability a ovládání motocyklu, správné zatáčení, techniku brzdění z různých rychlostí a vyhýbací manévry,“ upřesnil hlavní instruktor společnosti AUTODROM MOST Marek Kohoutek.

Absolventi si podle něj význam kurzu uvědomují. „V běžném provozu, kdy nepředvídatelný okamžik může nastat kdykoli a kdekoli, je výcvik k nezaplacení. Rychlá reakce proškoleného řidiče mu často může zachránit život,“ vysvětlil.

Kurz trvá i s přestávkou na oběd sedm hodin. Jeho účastníci by proto měli dorazit v dobré fyzické kondici a odpočatí. Při výcviku používají vlastní motocykl, je tedy třeba důkladně zkontrolovat jeho technický stav a doplnit pohonné hmoty.

Pokročilým motorkářům, kteří už mají za sebou základní výcvik a chtějí si například vyzkoušet i okruhové jezdění, autodrom nabízí trénink pod vedením instruktorů motoškoly kaskadéra a testovacího jezdce Míry Lisého. Více informací zde.

Základy bezpečné jízdy si na polygonu mosteckého autodromu zdarma prověří také účastníci celorepublikové akce Začněme spolu aneb kolama dolů, kterou organizuje dopravní policie ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR. Jejím cílem je snížit počet obětí při dopravních nehodách motocyklistů. Druhý ročník devíti společných víkendových vyjížděk motorkářů začíná 20. dubna právě v Ústeckém kraji. Na 250 motorkářů vyrazí v 09:00 z obce Rovná pod horou Říp, cílem je mostecký polygon. Poslední jízda se uskuteční 26. května v Moravskoslezském kraji. Loňský premiérový ročník přilákal 3 500 motorkářů z celé republiky.

Datum zveřejnění

3.4.2019

Zdroj informací

AUTODROM MOST

Fotogalerie

Výběr jazyka

Hledáme partnery

MotorCheckUP
Hledáme nové partnery
mezi odbornými autoservisy!

Unikátní službu pro Vaše zákazníky

Autoservis magazín

Autoservis pro předplatitele

Autoservis - 3-4/2019

Moderní lakovací metody

DOSTUPNÝ ZDARMA - Nový magazín Autoservis - 3-4/2019. Krásu auta podtrhují perfektní lak a elegantní kola - seznamte se s nejnovějšími trendy v...

Autoservis - 1-2/2019

Budoucnost mobility - Jak se plánované změny projeví v autoservisech

Nový magazín Autoservis - 1-2/2019. O mobilitě budoucnosti mluví kdekdo, ale jen málokdo skutečně ví co to znamená, co z toho plyne z hlediska...

Autoservis - 9-10/2018

Elektromobilita - Velké plány i nedůvěra

Nový magazín Autoservis - 9-10/2018. Politici rozhodli, že budoucnost dopravy je v elektromobilitě a spalovací motory nemají budoucnost. Co to ale...

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.5202 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál