Do mezinárodního finále PowerUp! postoupil Ride Now

Do mezinárodního finále PowerUp! postoupil Ride Now

Porota, která se krátce před Velikonoci sešla v pražském Karlíně, přiřkla v národním finále první místo ukrajinské firmě Ride Now a její stejnojmenné aplikaci. Ocenila především její růstový potenciál a více než reálnou šanci uspět i v mezinárodní konkurenci. Firma se nyní utká s dalšími 13 finalisty v Mezinárodním finále 21. května v polském Krakově.

Klíčovými kritérii, která rozhodovala o vítězi, byl potenciál start-upu a jeho nápadů uspět na globální úrovni a také „dlouhověkost“ vyvíjených produktů a služeb. „Konkurence ve finále byla velmi vyrovnaná a bylo náročné vybrat konkrétního vítěze. Během diskuzí jsme ocenili především snahu společnosti najít úzký segment trhu, který je v současnosti opomíjen a stojí stranou zájmu. Dále jsme ocenili fakt, že start-up již navázal kontakty s potenciálními klienty, kteří o aplikaci projevili zájem a společně ji nyní testují,“ řekl člen poroty Aleš Procházka, Business Development Manager společnosti ComAp, která je jedním z českých partnerů pátého ročníku soutěže PowerUp!

Vítěz, Ride Now, se věnuje dnes stále populárnější sdílené dopravě, která eliminuje auta v ulicích. Díky tomu dochází ke snížení emisí, což zejména ve velkých aglomeracích výrazně zlepšuje životní prostředí. „Řešíme každodenní dojíždění do práce. Vytvořili jsme platformu, která umožňuje cestu sdílet a usnadňuje řidičům vyzvedávání spolucestujících a to vše v reálném čase. Použili jsme koncept BlaBlaCar, ve kterém neprofesionální řidiči sdílejí místa ve svých vozech, a toto vše zvládáme s přesností Uberu a za skutečně minimální cenu. Kromě toho, že uživatelům služby ušetříme peníze, se tím řeší i parkovací problémy. Nezanedbatelný je i sociální přesah, tedy rozvíjení a zlepšování mezilidských vztahů v kancelářských oblastech,“ popisuje vítěznou aplikaci Ride Now jeden z jejích autorů Askold Klyus. Firmy podle něj mohou službu nabídnout svým zaměstnancům jako benefit nebo ji mohou lidé využívat individuálně. „Používáním Ride Now firma ukazuje, že jí záleží na naší planetě, na snižování emisí i omezení dopravních komplikací v jejím městě,“ míní Askold Klyus.

Celkem se v Praze představilo osm start-upů, jejichž zástupci prezentovali svoje produkty a řešení panelu rozhodčích a publiku z řad průmyslových expertů. Dalšími porotci byli Jiří Krechl z agentury CzechInvest a Łukasz Skarka z pořádající společnosti InnoEnergy.

Recept k úspěchu: business dovednosti a tržní potenciál

„Sponzorujeme tuto soutěž už tři roky a tak mě těší, že úroveň soutěžících, ale i soutěže samotné se stále zvyšuje. Letos pozoruji opravdu výrazný nárůst kvality účastníků. Když rozhoduji o vítězích, soustředím se na to, zda navrhovaná řešení jsou skutečně takovými inovacemi, které naše společnost hledá, na tržní hodnotu projektů a možnost jejich růstu a na způsob předvedené prezentace. Vítěz letošního ročníku v těchto kritériích předčil všechny ostatní, a budu se zájmem sledovat, jak se jeho společnost bude v budoucnu vyvíjet,“ uvedl další z porotců Michał Maćkowiak, ředitel inovací polské společnosti Rafako, jež je zlatým partnerem soutěže PowerUp!

Národnímu kolu soutěže předcházely bootcampy, jejichž cílem je pomoci účastníkům zlepšit jejich prezentační schopnosti. „Šlo o dvoudenní trénink vedený uznávanými mezinárodními business mentory. Zástupci start-upů při nich hodnotili své business modely a učili se posunout své prezentační schopnosti na novou úroveň. Z pohledu porotce bylo zajímavé poslechnout si výklady o tolika nových inovativních řešeních,“ popisuje Łukasz Skarka ze společnosti InnoEnergy.

„Byli jsme překvapeni, jak moc se InnoEnergy o start-upy v soutěži stará. Program byl velmi intenzivní, každý den jsme končili s hromadou domácích úkolů, ale díky dokonalé péči jsme se mohli soustředit na to podstatné – náš start-up Ride Now,“ pochvaluje si Askold Klyus.

Vítěz pražského finále postupuje do velkého finále v polském Krakově, které proběhne 21. května během Impact‘19 – největší ekonomické konference ve střední a východní Evropě. S dalšími 13 finalisty bude soutěžit o 50 000€ a o možnost vstoupit do programu Highway®. Tento prestižní byznys akcelerátor společnosti InnoEnergy umožní začínajícím firmám přístup k mezinárodní síti potenciálních obchodních partnerům, odborným konzultacím s profesionály InnoEnergy a k financování až ve výši 150 000€. „Zástupci Ride Now by se měli při prezentaci v Polsku zaměřit na to, co je odlišuje od stávajících hráčů na trhu, kteří jsou již etablovaní a výrazně finančně silnější,“ radí vítězi Aleš Procházka.

O soutěži

PowerUp! je soutěže pro startupy ze střední a východní Evropy, pořádaná společností InnoEnergy. Přináší začínajícím firmám skvělou příležitost pro rozvoj podnikání a vstup na mezinárodní trhy. Letos se koná ve 24 zemích a zapojilo se do ní téměř 300 start-upů působících v oblastech energií, mobility, vytápění, čistých a chytrých technologií. Vítěz mezinárodního finále získá 50 000€ a další externí financování svého projektu až do výše 150 000€. Účastníci PowerUp! navíc mají unikátní šanci ukázat své nápady mezinárodní síti partnerů a rozšířit své podnikání na globální úroveň. Tento rok se soutěž zaměřuje na startupy působící v oblastech energií, mobility, vytápění, čistých a chytrých technologií. InnoEnergy je podporován EIT, orgánem Evropské unie.

Více informací o soutěži najdete na https://powerup.innoenergy.com/.

Datum zveřejnění

3.5.2019

Zdroj informací

SETEVA

Foto: Prague Events

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.3406 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál