Změna ve vedení společnosti ŠKODA: Vedoucí závodu v Kvasinách se v rámci koncernu přesune do Číny

Změna ve vedení společnosti ŠKODA: Vedoucí závodu v Kvasinách se v rámci koncernu přesune do Číny

Jiří Černý, vedoucí závodu ŠKODA AUTO v Kvasinách, bude od 1. července 2019 plnit nové úkoly v rámci koncernu Volkswagen a jako vedoucí závodu společnosti SAIC Volkswagen Automotive Company Limited změní své působiště na čínské Ningbo. Jeho nástupcem se k 1. červenci stane Miloš Halbich.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za výrobu a logistiku, vyzdvihuje mimořádné nasazení odcházejícího vedoucího závodu pro své dosavadní působiště: „Závod ŠKODA AUTO v Kvasinách prošel pod vedením Jiřího Černého největší modernizací za více než 70 let své existence jako podnik vyrábějící vozy ŠKODA. Černý se svým týmem připravil Kvasiny na požadavky elektromobility a významně rozšířil kapacity závodu. Obojí je důležitým aspektem pro další růst a strategické cíle podniku. S Milošem Halbichem závod získá zkušeného manažera, který automobilový průmysl a naši značku velmi dobře zná. Jsem přesvědčen o tom, že spolu s přibližně 9 000 zaměstnanci závodu v Kvasinách bude úspěšně pokračovat v jeho rozvoji a rozšiřování kompetencí.“

Když Jiří Černý v roce 2014 přišel do firmy ŠKODA AUTO a převzal vedení závodu v Kvasinách, měl za sebou již řadu jiných odpovědných pozic na poli automobilového průmyslu. K jeho mimořádným zásluhám vedle zásadní modernizace a rozšíření výrobního závodu patří také prohlubování spolupráce se zástupci regionu a představiteli města.

Všechny modelové řady, které se v současnosti v závodu ŠKODA v Kvasinách vyrábějí, se rozjely právě pod vedením Černého: třetí generace vlajkové lodi SUPERB či úspěšné modely SUV KODIAQ a KAROQ. Zatímco se výrobní kapacita závodu při nástupu Černého v roce 2014 pohybovala kolem 166 000 jednotek za rok, do roku 2018 se díky rozsáhlým reorganizačním opatřením zvýšila na 310 000 vozů. Na základě toho se tak Kvasinám v uplynulém roce podařilo poprvé překonat laťku 300 000 vyrobených osobních automobilů za rok.

Kromě toho Černý a jeho tým závod připravili na výrobu budoucích elektromobilů značky ŠKODA. V roce 2019 uvede ŠKODA na trh výrazně inovovanou verzi vozu ŠKODA SUPERB a do éry elektromobility vstoupí s plug-in hybridní verzí své vlajkové lodi. Obě varianty se budou vyrábět v Kvasinách.

Ve svém novém působišti v závodě společnosti SAIC Volkswagen Automotive Company Limited v čínském Ningbu bude šestapadesátiletý Černý odpovídat za výrobu modelových řad ŠKODA OCTAVIA a KAROQ.

Jeho nástupce Miloš Halbich převezme vedení závodu v Kvasinách k 1. červenci 2019. Třiapadesátiletý Halbich s sebou přinese bohaté zkušenosti z různých vedoucích pozic v automobilovém průmyslu. Aktuálně Halbich odpovídá za výrobu vozu ŠKODA FABIA a ŠKODA SCALA v mateřském závodě v Mladé Boleslavi.

Datum zveřejnění

7.5.2019

Zdroj informací

ŠKODA AUTO, a.s.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Nová dimenze regenerace

Váš dodavatel autodílů

Vyšel nový Autoservis

Autoservis 5-6/2019
Vyšlo nové číslo
magazínu Autoservis

Filtry pevných částic

Autoservis pro předplatitele

Autoservis - 5-6/2019

Filtry pevných částic

Nový magazín Autoservis - 5-6/2019. Nové číslo magazínu Autoservis nabízí pohled do blízké budoucnosti - jak bychom mohli vyrábět paliva, jak...

Autoservis - 3-4/2019

Moderní lakovací metody

Nový magazín Autoservis - 3-4/2019. Krásu auta podtrhují perfektní lak a elegantní kola - seznamte se s nejnovějšími trendy v těchto oblastech.

Autoservis - 1-2/2019

Budoucnost mobility - Jak se plánované změny projeví v autoservisech

Nový magazín Autoservis - 1-2/2019. O mobilitě budoucnosti mluví kdekdo, ale jen málokdo skutečně ví co to znamená, co z toho plyne z hlediska...

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.6132 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál