Zpráva FIGIEFA ke studii o zálohovaných datech

Zpráva FIGIEFA ke studii o zálohovaných datech

Nová ekonomická studie: Modely přístupu k externě zálohovaným datům, vytvářené výrobci automobilů, přinášejí pro zákazníky a nezávislé investory riziko výrazných ztrát, které v roce 2030 mohou dosáhnout výše 65 miliard eur.

FIGIEFA je v Bruselu sídlící Evropská federace a politický reprezentant nezávislých velkoobchodníků a prodejců automobilových náhradních dílů i jejich přidružených servisních řetězců. Společně se svými 20 členy v evropských státech zastupuje zájmy 30 000 společností obchodujících s náhradními díly, komponentami a příslušenstvím. Zástupcem České republiky ve federaci FIGIEFA je Sdružení importérů a výrobců součástí automobilů a servisní techniky (SISA).

FIGIEFA uvítala nově zveřejněnou studii FIA Regionu I, mezinárodní asociace motoristických zákazníků a dopravní policie. Tato studie odhaluje a dokazuje, že „propojené vozidlo“ (ExVe) s externími zálohovacími servery, jak je propagováno výrobci automobilů, by mělo pro nezávislé investory a zákazníky už do roku 2030 za následek ztráty dosahující 65 miliard eur.

Nová studie s názvem „Digitální transformace automobilů a ekonomické důsledky současných modelů přístupu k datům“*), publikovaná nyní FIA Regionem I, vyhodnocuje dlouhodobé ekonomické důsledky současných uzavřených modelů přístupu k datům představeným výrobci automobilů. Konkrétně zdůrazňuje, že negativní vliv těchto modelů na nezávislý trh poskytovatelů servisních služeb umožní automobilkám více se zapojovat do aftermarketu a následně jim poskytne výrazně větší kontrolu nad kontakty s koncovými zákazníky. To by mělo za následek omezení volby pro zákazníky, omezení konkurenčního prostředí a omezení společenských výhod z prosperity automobilového sektoru. Výrazně by se zvýšily náklady a do roku 2030 by ztráty pro nezávislý evropský aftermarket v automobilovém sektoru vzrostly na 33 miliard eur a pro zákazníky na 32 miliard eur.

* Studie „Digitální transformace automobilů a ekonomické důsledky současných modelů přístupu k datům“ (březen 2019)

Víc se dočtete v posledním vydání magazínu Autoservis ZDE.

Datum zveřejnění

17.5.2019

Zdroj informací

SISA

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.3589 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál