VARROC otevírá novou výrobní halu v Novém Jičíně

VARROC otevírá novou výrobní halu v Novém Jičíně

Společnost Varroc Lighting Systems, světový lídr v oblasti inovativních systémů vnějšího osvětlení a elektroniky pro automobilový průmysl, slavnostně otevřela za přítomnosti předsedy vlády Andreje Babiše novou halu na výrobu zadních a mlhových světel. Hala o celkové rozloze 7 200 m² s plánovanou roční výrobní kapacitou 1 milion kusů splňuje nejvyšší standardy ve výrobní logistice, automatizaci a bezpečnosti v Moravskoslezském kraji.

Nové výrobní prostory postavené v duchu zásad Průmyslu 4.0 jsou jedním z nejmodernějších specializovaných pracovišť nejen v regionu, ale v celé České republice. Hala M8 byla navržena tak, aby díky synergii automatizovaných výrobních linek a schopnostem zaměstnanců umožnila dosahovat nejvyšší úrovně efektivity a čistoty, a zároveň umožňovala flexibilitu a variabilitu výroby.

„Vliv technologií v oblasti osvětlení rychle roste a my nyní vyvíjíme produkty s integrovanými senzory a kamerami pro autonomní vozidla,“ říká Todd Morgan, Viceprezident pro globální vývoj produktů společnosti Varroc Lighting Systems. „Narůstající komplexnost vyžaduje, aby naši inženýři a celý výrobní tým spolupracovali více než kdy dřív. Globální centrum excelence společnosti Varroc se sídlem v České republice nám spolu s našimi největšími výrobními závody dává jedinečnou příležitost rozvíjet špičkové technologie za konkurenceschopné ceny.“

„Nová výrobní hala podpoří naše transformační úsilí a my tak budeme schopni ještě lépe reagovat na požadavky našich zákazníků. Kombinace nejmodernějších technologií, uspořádání prostorů a logistického řetězce haly znamená vysokou flexibilitu pro nové zakázky a zvyšování schopnosti celé společnosti,“ uvedl Kristijan Fiket, Viceprezident pro Evropské závody.

Díky využití posledních trendů v průmyslové architektuře se podařilo efektivně uspořádat vstřikovací lisy, pokovovací stroje, svařovací zařízení i navazující montážní linky. Největší novinkou v rámci organizace práce a logistiky je inteligentní kontrola výroby prostřednictvím tzv. Virtual Factory (virtuální továrna). Jedná se o originální systém vyvinutý ve společnosti Varroc, který urychluje proces odstraňování problémů tím, že umožňuje operátorům zavolat pomoc nadřízeného stisknutím jednoho tlačítka. To přispívá k posílení schopností obsluhovat linku rychleji a bez přerušení výroby.

„Nová hala poskytne při plné kapacitě výroby, kterou očekáváme dosáhnout v horizontu jednoho roku, přibližně 350 nových pracovních míst. Kromě pozic ve výrobě nabídneme současně pracovní uplatnění pro odborníky, kteří mají technické vzdělání nebo se chtějí dále rozvíjet ve své kariéře na technických pozicích s vyšší přidanou hodnotou,“ uvedla Zuzana Vitamvásová, European HR Director, Varroc Lighting Systems.

Datum zveřejnění

22.5.2019

Zdroj informací

Varroc Lighting Systems

Fotogalerie

Výběr jazyka

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

PCF 30 - 31.10.2021

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Page generated in 0.3845 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál