První pneumatiky z továrny Nexen Tire u Žatce

První pneumatiky z továrny Nexen Tire u Žatce

Společnost Nexen Tire Europe získala povolení k zahájení zkušebního provozu a mohla tak slavnostně vyexpedovat první pneumatiky.

Historicky úplně první pneumatiku vyexpedoval sám generální ředitel společnosti Nexen Tire Travis Kang. Slavnostní události přihlíželi zaměstnanci závodu v čele s prezidentem Nexen Tire Europe Eungem Youngem Leem.

Korejská kultura ctí prvenství a tak se dostalo náležité pozornosti i expedici prvních pneumatik vyrobených v novém závodě Nexen Tire Europe v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Tato událost byla oslavena tradičním korejským způsobem, který zahrnoval křest korejským vínem z rýže a následnou modlitbu za úspěch budoucí sériové výroby.

Společnost Nexen Tire tak překonala další významný milník v cestě k zahájení plného provozu žatecké továrny. Ta má do budoucna nabídnout až 1500 pracovních míst. Po rozšíření závodu o druhou fázi, která se již plánuje, tak společnost investuje v České republice celkem 829 milionů eur (přes 21 miliard Kč).

„V roce 2014 jsme se rozhodli postavit naši novou moderní továrnu právě zde, v České republice. Po pěti letech chci poděkovat vám všem, zaměstnancům Nexen Tire Europe, že díky vašemu úsilí tady dnes stojí. Věřím, že česká továrna se nestala pouze jednou z továren v rámci našeho globálního koncernu, ale že bude úspěšně reprezentovat Nexen Tire v České republice a v Evropě. Mateřská společnost Nexen Tire v Jižní Koreji je připravena i nadále podporovat český závod, a to i v rámci expanzivních plánů v budoucnu,“ řekl v projevu k zaměstnancům CEO společnosti Nexen Tire Travis Kang.

Datum zveřejnění

25.5.2019

Zdroj informací

Nexen Tire Corporation Czech, s.r.o.

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.3386 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál