Alfa Romeo na 21. ročníku Gumball 3000

Alfa Romeo na 21. ročníku Gumball 3000

Gumball 3000 je nesoutěžní motoristická událost konající se na otevřených silnicích a pokrývající 3000 mil neboli téměř 5000 kilometrů. Každý ročník navštíví lokality oblíbené mezi mezinárodní smetánkou. Akce se pravidelně účastní celebrity z celého světa: umělci, podnikatelé, trendsetteři a filantropové, kteří pomáhají získávat finanční prostředky na charitativní projekty nadace Gumball Foundation a posilují její mediální rozsah. Nadace ve skutečnosti podporuje mládežnické a vzdělávací projekty, sport a infrastrukturní a environmentální programy po celém světě. Skutečným vítězem je vždy charita.

Letos proběhne rally Gumball napříč Evropou, přičemž odstartuje v Mykonosu a skončí 15. června na Ibize. Přitom navštíví Athény, Soluň a jachtařský ráj Porto Montenegro v Tivatu. Vozidla poté přejíždějí Chorvatskem a 11. června dorazí do Benátek. Od den později se všechny posádky sejdou na testovacím polygonu Balocco (Vercelli, Itálie). Alfa Romeo zde přivítá jedinečný mix fantastických vozidel, zábavy a celebrit na jednom z nejdůležitějších míst své historie i současnosti. Tento testovací polygon je jedním z nejvýznamnějších míst značky, rodištěm závodních vozů Alfa Romeo, které vyhrály na nejlepších světových okruzích. Akce se poté přesune do Monaca, o den později do Barcelony, a nakonec se zastaví na Baleárských ostrovech.

Ostrá kola na testovacím polygonu nebudou jedinou poctou Alfy Romeo k dvacetileté historii akce Gumball: na startu byli všichni fanoušci ohromeni speciálně připraveným SUV Stelvio Quadrifoglio, vozem se specifickým lakováním vytvořeným designerským centrem Alfy Romeo výhradně pro tuto akci.

Barvy vozu vycházejí ze speciální karoserie, která byla k vidění na okruhu Fiorano 14. února během shakedownu monopostu C38 týmu Alfa Romeo Racing. Kimi Räikkönen se zde zúčastnil testovacích jízd za volantem vozu s jedinečným lakem San Valentino využívajícím motivy čtyřlístku a srdce.

Pro speciální Stelvio Quadrifoglio účastnící se akce Gumball zvolili designéři Alfy Romeo téma v souladu s luxusní sportovní image značky zdůrazněné barevnými a poutavými prvky typickými pro luxusní a supersportovní vozidla, prototypy, závodní vozy a jedinečné speciály, které tuto událost charakterizují.

Jedná se o karoserii v černém odstínu Volcano ozdobenou šedým čtyřlístkem, kultovním symbolem pokrývajícím většinu povrchu, a detaily v zářivě zelené barvě, které představují nejvýraznější prvky v ikonografii Alfy Romeo. Patří k nim velký had na bočních panelech, nápis Alfa Romeo v nejklasičtějším fontu písma na zadním okně a logo značky v celé ploše střechy. 20palcová litá kola jsou vyvedena ve stejném zeleném odstínu jako logo Alfa Romeo a odhalují černé brzdové třmeny. Celkový styl dotvářejí leštěná zadní koncová světla. Alfa Romeo Stelvio pro Gumball 3000 nepochybně nadchne všechny příznivce akce, a to nejen svým výkonem či nezaměnitelným zvukem produkovaným přeplňovaným motorem 2,9 V6 Bi-turbo s 510 k.

Datum zveřejnění

7.6.2019

Zdroj informací

ALFA ROMEO FIAT CHRYSLER AUTOMOBILES ČR s.r.o.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Page generated in 0.3369 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál