Při oslavě 30 let ocenil AutoSAP nejúspěšnější firmy v historii soutěže Podnik roku v automobilovém průmyslu

Při oslavě 30 let ocenil AutoSAP nejúspěšnější firmy v historii soutěže Podnik roku v automobilovém průmyslu

U příležitosti oslav třiceti let existence Sdružení automobilovém průmyslu bylo při slavnostním galavečeru ve Španělském sále Pražského hradu vyhlášeno 6 nejúspěšnějších firem ve dvacetileté historii soutěže Podnik roku v automobilovém průmyslu. Skleněnou plastiku koně se zlatými šupinami, znázorňující sílu a dynamiku firem nejdůležitějšího průmyslového odvětví, si odnesli zástupci společností Continental Automotive Czech Republic s.r.o., GLOBAL ASSISTANCE a.s, Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o., Iveco Czech Republic, a. s., ŠKODA AUTO a.s. a Toyota Tsusho Europe SA Czech Republic Branch.

Za účasti členů vlády v čele s premiérem Andrejem Babišem, zástupců zahraničních ambasád, hostů z řad bývalého i současného vedení AutoSAP a především za účasti zástupců členských firem, se ve čtvrtek 6. června uskutečnil slavnostní galavečer k oslavám 30 let od založení Sdružení automobilového průmyslu. Vrcholem večera bylo vyhlášení nejúspěšnějších firem v soutěži pořádané AutoSAP každoročně již od roku 1998.

„ŠKODA AUTO a.s. je nedílnou součástí České republiky. Společnost zůstává silná i pro následující transformační období a pevně doufám, že my všichni budeme držet pospolu, abychom byli i nadále úspěšní,“ povzbudil na úvod ceremoniálu hosty Dieter Seemann, člen představenstva společnosti odpovědný za oblast nákupu.

Ocenění byli vzápětí také zástupci nošovické automobilky Hyundai Motor Manufacturing Czech. Ústy Petra Vaňka, ředitele Oddělení vnějších vztahů, našla automobilka v Česku svůj druhý domov. „Přestože je společnost v ČR relativně krátce, velmi významně se zapojila do celého řetězce a rodiny firem AutoSAP. Zaměstnáváme ať přímo či nepřímo více než 12 tisíc osob a do státního rozpočtu přispíváme téměř 2 miliardy Kč na dani z příjmu právnických osob. Cítíme se tady být doma a budeme tady tak dlouho, dokud se budou vyrábět auta. S jakýmkoliv pohonem.“

Tradiční cenou je originální skleněná plastika koně z dílny sklářského mistra Lukáše Šulce ze Železného Brodu, pro slavnostní galavečer ozvláštněná příměsí zlata přímo v těle skleněného koně. Jednoho si odnesl také Ing. Marek Jaroš, předseda představenstva a generální ředitel společnosti GLOBAL ASSISTANCE a.s a příležitost využil k poděkování klientům, zaměstnancům a partnerům firmy. „Ocenění si velmi vážím, je pro mě potvrzením toho, že to, co děláme, má smysl, klienti naše služby oceňují a snad je tedy děláme i dobře,“ uvedl.

V posledním bloku byly oceněny z rukou Dong Hwan Yanga, prezidenta Hyundai Motor Manufacturing Czech, společnosti IVECO Czech Republic a Toyota Tsusho Europe SA Czech Republic Branch.

„V současné době jsme největším výrobním závodem autobusů v Evropě, když zakázkově vyrábíme 20 autobusů denně. V příštím roce oslavíme výročí 125 let od založení firmy a tato tradice je pro nás velice zavazující. S velikou úctou a s poděkováním budu toto ocenění sdílet s již téměř 4 tisíci našimi zaměstnanci,“ uvedl Jiří Vaněk, generální ředitel Iveco Czech Republic, a.s. nástupce tradiční značky Karosa.

Na závěr ceremoniálu měl možnost promluvit také Filip Valenta, branch manager firmy Toyota Tsusho Europe. „Chtěl bych poděkovat nejen našim zhruba 300 zaměstnancům, které v České republice máme, ale především Vám všem, našim klientům,“ nezapomněl také na hosty v sále.

Hodnotícími kritérii pro soutěž Podnik roku jsou každoročně 3 oblasti - hospodářský výsledek před zdaněním, přidaná hodnota na pracovníka, meziroční změna tržeb za prodej vlastních výrobků a služeb a nakonec tržby za prodej vlastních výrobků a služeb na zaměstnance. Všechna kritéria mají stejnou váhu a konečné pořadí firem je pak vždy dáno součtem umístění podle jednotlivých kritérií. Tentokráte ale byly oceněny firmy na základě jejich umístění v celé historii soutěže, a to bez konkrétního pořadí.

Datum zveřejnění

15.6.2019

Zdroj informací

AutoSAP

Fotogalerie

Výběr jazyka

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Page generated in 0.3975 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál