Přechod EU na elektromobily sníží emise CO2 jen o 0,4 %

Přechod EU na elektromobily sníží emise CO2 jen o 0,4 %

 AS+ Podle šéfa asociace sdružující dodavatele pro automobilový průmysl, bude mít konec spalovacích motorů v Evropě jen zanedbatelný vliv na celosvětové emise CO2. Přidat se musí i ostatní. Tvrdí to president Evropské asociace dodavatelů pro automobilový průmysl (CLEPA) Roberto Vavassori.

Doprava je jedním ze tří největších globálních zdrojů emisí CO2 spolu s výrobou elektrické energie a obchodem. Jenže přechod aut na elektrický pohon nemůže být jediným řešením. I kdyby se všechna vozidla v Evropě přes noc přeměnila na plně elektrický pohon, globální emise CO2 by se snížily pouze o 0,4 %! Tvrdí to president Evropské asociace dodavatelů pro automobilový průmysl CLEPA Roberto Vavassori.

Mnozí evropští politici vidí budoucnost silniční dopravy v elektřině. Odvolávají se přitom na tvrzení vědců, kteří vyzývají k radikálnímu snížení produkce oxidu uhličitého. V opačném případě hrozí zásadní poškození životního prostředí naší planety.

Evropa stojí na prahu technické revoluce

Evropa stojí na prahu technické revoluce. Země jako Norsko, Francie, Německo, Švédsko nebo Velká Británie ohlašují blížící se zákaz prodeje nových automobilů se spalovacími motory.


Předplatné magazínu Autoservis

Datum zveřejnění

1. srpna 2019

Autor

Text: Ing. Vladimír Rybecký
Foto: CLEPA, presseportal

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.3186 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál