Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se představí na prestižním obranném veletrhu MSPO v polských Kielcích

Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se představí na prestižním obranném veletrhu MSPO v polských Kielcích

Ve dnech 3. – 6. září se v polských Kielcích uskuteční mezinárodní veletrh vojenské techniky MSPO 2019, který patří k největším v Evropě. I letos se jej zúčastní společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP, které jsou tradičními vystavovateli na tomto významném podniku.

Na 26. ročníku MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) v Kielcích, nad kterým převzal patronát prezident Polské republiky Andrzej Duda, svou produkci představí několik firem holdingu CZECHOSLOVAK GROUP – konkrétně společnosti EXCALIBUR ARMY, CS SOFT a MSM GROUP společně s automobilkou TATRA TRUCKS. Prvně jmenovaný podnik v Polsku představí svou letošní novinku v podobě vozidla Patriot II, které mělo světovou premiéru na veletrhu IDET 2019. Šternberská společnost bude na veletrhu vystavovat i celou plejádu komponentů a náhradních dílů pro vojenskou techniku, bojová vozidla i tanky. K vidění také bude nově navržená pancéřovaná kabina pro modernizaci samohybných houfnic DANA, které ve své výzbroji má kromě české armády i armáda polská.

TATRA TRUCKS do Kielců přiveze podvozkovou platformu modelové řady TATRA FORCE v provedení 4x4. Ta už našla uplatnění v řadě ozbrojených sil po celém světě včetně Armády České republiky a má potenciál prosadit se i při modernizaci vozového parku polské armády. Není bez zajímavosti, že právě na této platformě jsou postavena i vozidla Patriot I a Patriot II. V expozici TATRA TRUCKS bude vystaven i speciální vojenský přívěs využívající unikátní tatrováckou koncepci podvozku s centrální nosnou rourou a výkyvnými nezávisle zavěšenými polonápravami.

Společnost CS SOFT bude v Kielcích prezentovat hned několik svých softwarových produktů. Především to bude systém řízení a kontroly leteckého provozu ALS 3.0 nebo ATC simulátor, který přesně kopíruje pracoviště řídícího letového provozu (včetně uživatelské rozhraní, prostředí, komunikace s virtuálními piloty atd.). CS SOFT předvede i systém TCM (Traffic Complexity Management), jehož podstatou je optimalizace dopravních toků podle kapacity řízení letového provozu. Dalším produktem prezentovaným na veletrhu bude softwarový systém nazývaný Radar View, který dokáže provádět syntézu dat ze všech dostupných zdrojů a zobrazuje nejdůležitější informace o poloze vzdušných cílů či i pozemních prostředků. Firma představí i systém PAGODA nebo simulátor PARSimu. První jmenovaný je nástrojem pro sledování kvality datových a komunikačních služeb a pro snadnou analýzu dat, simulátor je pak určen pro obsluhy letištních radarů přesného přiblížení.

Slovenská větev CZECHOSLOVAK GROUP reprezentovaná holdingem MSM GROUP včetně podniku ZVS je zaměřena především na strojírenský průmysl a zbrojní výrobu. Na veletrhu MSPO společnosti skupiny budou prezentovat různé druhy munice do pěchotních zbraní i pro dělostřelecké systémy a tanky, včetně výsledků současné spolupráce s německými partnery.

Mezinárodní veletrh obranného průmyslu MSPO je nejvýznamnější akcí svého druhu ve střední Evropě. Minulý rok se v Kielcích prezentovalo 625 vystavovatelů z 31 zemí a nechyběly ani firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP. Stejně jako loni i letos bude expozice CSG největší z českých vystavovatelů. „Polský trh je z hlediska velikosti i rozsahu modernizačních projektů pro české firmy obranného průmyslu velmi zajímavý. I proto každoročně vystavujeme v Kielcích naše výrobky, které mají potenciál oslovit polské ozbrojené síly, ale i další zahraniční zájemce," vysvětlil tiskový mluvčí holdingu CSG Andrej Čírtek.

Datum zveřejnění

30.8.2019

Zdroj informací

TATRA TRUCKS a.s.

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.3481 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál