Opel v ČR s novým obchodním modelem

Opel v ČR s novým obchodním modelem

V dubnu 2019 byla uzavřena dohoda mezi vedením koncernu PSA, jehož je Opel od roku 2017 součástí, a švýcarskou skupinou Emil Frey, podle které bude Opel rozvíjet své další podnikatelské aktivity v České republice prostřednictvím uznávané a úspěšné skupiny Emil Frey Group jako lokálního nezávislého importního partnera.

Nyní se tento proces završuje: Od 2. září 2019 je velkoobchodním dovozcem značky Opel pro ČR skupina Emil Frey a veškeré obchodní aktivity Opelu v ČR budou řízeny nově vzniklou lokální společností O Automobil Import s.r.o. Do ní byli převedeni současní zaměstnanci Opelu v ČR, dosavadní ředitel kanceláře Opel v ČR Josef Šopík se stává ředitelem značky Opel pro ČR.

„Skupina Emil Frey je hrdá na to, že převzala odpovědnost za značku Opel v ČR,“ říká Olivier Parry, jednatel společnosti O Automobil Import s.r.o., ředitel skupiny Emil Frey v ČR/Deputy Director pro střední Evropu a člen jejího představenstva ve Švýcarsku. „Síla a zkušenost skupiny Emil Frey, stoprocentně lokalizované na českém trhu, zefektivní podnikání tradiční německé značky Opel v ČR a je garantem kontinuity jeho lokálních obchodních aktivit.“

„Jsem hluboce přesvědčen, že nový obchodní model je nejlepší cestou pro rozvoj značky Opel v ČR,“ říká Josef Šopík, ředitel značky Opel pro ČR. „Stabilita a konzistentní obchodní strategie skupiny Emil Frey a profesionální služby zákazníkům jsou klíčem k očekávanému růstu značky.“

Společnost Emil Frey Group je rodinná švýcarská firma se sídlem v Curychu, kterou založil v roce 1924 automechanik Emil Frey. Společnost podniká v automobilovém průmyslu, specializuje se na velkoobchod, maloobchod, financování, leasing, logistiku a také na obchod s autodíly. Společnost, která zajišťuje obchodní aktivity řady značek v různých evropských zemích, zaměstnává asi 22 000 lidí.

Datum zveřejnění

2.9.2019

Zdroj informací

O Automobil Import s.r.o.

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

E-shop

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.2751 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál