Celosvětové prodeje Toyota Land Cruiser přesáhly 10 milionů vozidel

Celosvětové prodeje Toyota Land Cruiser přesáhly 10 milionů vozidel

Společnost Toyota Motor Corporation dnes oznámila, že celosvětové úhrnné prodeje Toyoty Land Cruiser v rámci všech jeho modelových řad překročily již 10 milionů kusů.

Land Cruiser je nejdéle prodávaným modelem Toyoty. Na trh byl uveden 1. srpna 1951 jako Toyota Jeep BJ a jeho výroba trvá již 68 let.

Plnohodnotný export Land Cruiseru započal řadou 20, která byla představena v listopadu 1955, čtyři roky po uvedení vozu první generace. Od té doby Toyota důsledně vyvíjela verze, které reagují na potřeby zákazníků, aniž by obětovala spolehlivost, odolnost a solidní jízdní vlastnosti na neudržovaných cestách, tedy základní principy, na kterých je vývoj modelu Land Cruiser postaven. Z těchto důvodů se Land Cruiser těší trvalé oblibě zákazníků z celého světa.

V počátcích vyvezla Toyota necelých 100 kusů ročně, do roku 1965, tedy 10 let od zahájení plnohodnotného vývozu, počet překročil už 10 tisíc vozů za rok. V současnosti se Land Cruiser prodává přibližně ve 170 zemích a regionech po celém světě, přičemž roční globální prodeje dosahují cca 400 tisíc kusů.

Land Cruiser významně přispěl k vybudování důvěry ve značku Toyota po celém světě a vytvořil pro automobilku dobrý základ k rozšíření dalších exportů. Vzhledem k mimořádné kvalitě, spolehlivosti a odolnosti modelu dnes stále existují regiony, kde narazíme na přibližně 50 let staré Land Cruisery řady 40.

Land Cruiser je skvělým společníkem pro práci i různorodý životní styl, umožňuje lidem dostat se všude tam, kam potřebují – a také se bezpečně vrátit zpět.

V Africe se Land Cruiser používá k poskytování humanitární pomoci. V Burundi převáží děti nakažené malárií do nemocnice, v uprchlických táborech v Ugandě zase odváží pacienty k lékaři.

V Austrálii zajišťuje Land Cruiser mobilitu v zinkových a měděných dolech i 1600 metrů pod zemí a používá se k nahánění dobytka na ohromných dobytčích rančích o rozloze 8000 čtverečních kilometrů.

V Kostarice existují oblasti, kde Land Cruiser slouží při sklizni mrkve ve výškách 3500 metrů na svazích tak prudkých, že se tam s obtížemi postaví i člověk – právě z těchto důvodů je na tato pole schopen dojet pouze Land Cruiser.

10 milionů vozů Land Cruiser prodaných za posledních 68 let se požívá na různých cestách, které prokazatelně přispěly k vylepšování všech vozů Toyota.

Budoucí vývoj Land Cruiseru – s cílem i nadále naplňovat či dokonce překračovat očekávání zákazníků – bude postaven na předpokladu, že vůz slouží ve všech koutech světa. Z těchto důvodů si Toyota sama definuje přísnější standardy a bude i nadále vyrábět automobily s cílem vytvořit vskutku jedinečný vůz.

Datum zveřejnění

20.9.2019

Zdroj informací

Toyota

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

AutoWeek

AutoTablet

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.2691 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál