Toyota spouští službu KINTO na pronájem, sdílení a spolujízdu aut

Toyota spouští službu KINTO na pronájem, sdílení a spolujízdu aut

Toyota oznámila uvedení nové značky KINTO zaměřené výhradně na nabídku služeb mobility uživatelům z celé Evropy. Bude nabízet pronájem, sdílení a spolujízdu vozů. KINTO je součástí celosvětové vize Toyoty postupně se proměnit ve firmu poskytující služby mobility prostřednictvím různých druhů služeb zahrnujících dopravu osob po celém světě.

Toyota má v plánu svoji nabídku služeb mobility rozšiřovat nad rámec tradičního prodeje vozidel privátním zákazníkům i fleetovým uživatelům. Za tímto účelem připravila strategii postavenou na čtyřech pilířích:

  • Používání odlišné a specifické značky s cílem oslovit nové kategorie uživatelů služeb mobility, od jednotlivců po firemní zákazníky, stejně tak jako města;
  • Zvýšení podílu na trhu služeb pronájmu vozidel s kompletním servisem, zahrnujících poskytování vozidel různých značek formou ‚vše v jednom‘, a to firemním i privátním zákazníkům;
  • Využívání přidané hodnoty dat a konektivity vozidel za účelem vývoje a uvádění služeb, jako jsou např. sdílení automobilů, spolujízda nebo služby poskytované formou předplatného;
  • Příprava na začleňování budoucích vyspělých technologií autonomního řízení za účelem tržního testování automatizované dopravy ve formě ‚mobilita jako služba‘ (MaaS), např. s využitím koncepčních vozidel e-Palette, aktuálně vyvíjených na celosvětové úrovni.

Strategie rozšiřování podnikatelských aktivit v Evropě

„KINTO je součástí naší strategie obecně rozšiřovat naše podnikatelské aktivity v Evropě,“ uvedl Johan van Zyl, prezident a generální ředitel TME. „Na trzích, kde je to životaschopné a udržitelné, nám rozšíření našeho tradičního obchodního modelu o služby mobility umožní reagovat na nové potřeby zákazníků i nově vznikající požadavky na mobilitu ze strany měst a regionů.“

V roce 2018 začala Toyota budovat základy k přípravě evropské organizace začleňující nové služby do stávajících podnikatelských aktivit zaměřených na výrobu a prodej automobilů. Toyota založila dva subjekty, jednak firmu pro správu vozového parku - Toyota Fleet Mobility v německém Kolíně nad Rýnem - a dále firmu pro rozvoj digitální platformy - Toyota Connected Europe v Londýně.

Toyota Fleet Mobility se zaměřuje na rozvoj služeb pronájmu s kompletním servisem na evropském trhu. TFM vykazuje organický růst (v současnosti má pobočky ve Španělsku, Francii a Itálii) a roste též formou akvizicí. V nedávné době odkoupila společnost Inchcape’s Fleet Solutions (IFS) za účelem dalšího rozvoje podnikatelských aktivit na britském trhu. TFM je podnikem se společnou majetkovou účastí firem Toyota Financial Services Corporation a Toyota Motor Europe.

Toyota Connected Europe je evropskou pobočkou automobilky Toyota se zaměřením na rozvoj technologií a zpracování dat. Věnuje se vývoji a implementaci mnoha různých produktů a služeb pro systémy propojených vozidel, např. datového centra Toyota Big Data Centre, stejně tak jako služeb v rámci vlastní platformy služeb mobility MSPF (Mobility Services Platform).

Prostřednictvím značky KINTO jednoznačně definujeme naši nabídku zacílenou na nové způsoby využívání mobility; značka má zhmotňovat služby, které jsou „inkluzivní a důvěryhodné“, „jednoduché a samozřejmé“ a „udržitelné“.

„Naše nová značka mobility KINTO signalizuje, že firma je více než kdy dříve odhodlána reagovat na postupně se měnící potřeby mobility zákazníků. Toyota a Lexus jsou etablované automobilové značky, zhmotňující spolehlivé a kvalitní vozy. Prostřednictvím KINTO chceme vytvořit neméně silnou značku služeb mobility – značku, která důsledně přináší mimořádné zákaznické zkušenosti, ať se přesouváte nedaleko svého domova nebo cestujete na jiných trzích. KINTO ztělesňuje ambice Toyoty nabídnout stále lepší mobilitu pro všechny,“ říká Matthew Harrison, výkonný viceprezident pro obchod, Toyota a Lexus.

Slovní podoba nové značky je odvozena od japonského slova Kintoun (letící dešťový oblak, poskytující ‚dopravu na vyžádání‘ slavné kreslené postavičce v Japonsku). KINTO chce být podobně jako Kintoun k dispozici vždy, když zákazník hledá snadný a chytrý způsob cestování, kdykoli a kdekoli.

Služby s označením KINTO se budou na jednotlivých trzích zavádět podle životaschopnosti a udržitelnosti obchodních případů. Na evropských trzích se jako první objeví následující služby:

KINTO One: nabídka služeb pronájmu s kompletním servisem pro jednoduché používání vozidla, zahrnující samotné vozidlo, servis a pojištění v jedné měsíční splátce.

KINTO Share: služba sdílení automobilů vycházející ze široké modelové řady hybridních vozidel dostupných na základě samoobslužné koncepce, bez provozních nákladů. Stávající služba sdílení automobilů Yuko, kterou Toyota momentálně poskytuje v několika evropských městech (Dublin; Benátky; Kodaň; a Madrid), bude přejmenována na KINTO.

KINTO Join: spolujízda s cílem propojit zaměstnance, kteří chtějí sdílet vozidla v rámci každodenního dojíždění do práce, přinášející výhody zaměstnancům a firmám, které tak mohou snižovat své emise CO2.

KINTO Flex: pronájem vozidel na bázi předplatného, nabízející vyšší flexibilitu a špičkové uživatelské zkušenosti.

Aktuálně se vyhodnocují i další formy služeb, jako např. stopování vozidel mávnutím nebo aplikace podporující více režimů. Uvedené služby budou nabízet snadný přístup prostřednictvím mobilních aplikací a integrovaných plateb.

Datum zveřejnění

15.1.2020

Zdroj informací

Toyota

Fotogalerie

Výběr jazyka

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Page generated in 0.3517 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál