Nová pneumatika Continental WinterContact TS 870

Nová pneumatika Continental WinterContact TS 870

U nové pneumatiky WinterContact TS 870 přišli inženýři společnosti Continental s novým dezénem a novou běhounovou směsí. Jejich nesnadným cílem bylo vyvinout pneumatiku, která bude ještě lepší než její veleúspěšný předchůdce. Výsledkem je pneumatika, jež v přímém srovnání nabízí o 5 % kratší brzdnou dráhu na ledu a o 5 % lepší handling na sněhu. Nová pneumatika WinterContact TS 870 rovněž přináší vyšší přilnavost na sněhu, zlepšené vlastnosti za mokra a lepší handling na suchých vozovkách. Inženýři společnosti Continental udělali pokrok také v oblasti ekologické šetrnosti – pneumatika nyní dosahuje o 7 % delší životnosti a o 4 % nižšího valivého odporu.

Dobrá zimní pneumatika nabízí vyvážený výkon ve všech disciplínách. Aby toho bylo možné dosáhnout, vyvinuli jsme nový dezén a složení běhounové směsi jsme upravili dle nejnovějších poznatků z oblasti výzkumu. Zaměřili jsme se na bezpečnost na sněhu, na ledu i za mokra. Pracovali jsme také na prodloužení životnosti a snížení valivého odporu.

V zájmu bezpečnějšího brzdění na ledu nyní kontaktní plocha pneumatiky obsahuje až o 10 % více dezénových bloků než její úspěšný předchůdce. Hrany a lamely v těchto blocích fungují jako stěrače, které odvádějí rozbředlý sníh a zajišťují dobrou přilnavost na zledovatělých vozovkách. Hluboké zářezy umístěné rovnoběžně se šikmými drážkami vytvářejí vysoký počet hran, díky nimž se dynamické síly přenášejí efektivněji a zajišťují dobrou přilnavost v přímém směru a dobré vedení v zatáčkách na sněhu. Další výhodou této konstrukce je větší počet sněhových kapes v běhounu. Tyto kapsy se při jízdě zaplní sněhem a zajišťují ještě lepší záběrové vlastnosti.

Nové 3D záběrové lamely jsou umístěny v optimálním úhlu, aby se spojily se sněhem. Když se tyto dezénové bloky dostanou hlouběji do sněhu, mnohem efektivněji se s ním spojí a zajistí tak ještě vyšší přilnavost.

Nová konstrukce dezénu se vyznačuje rovněž speciální středovou drážkou, která slouží k ještě rychlejšímu odvodu vody při jízdě v dešti a poskytuje lepší ochranu proti aquaplaningu. Dalším faktorem, jenž přispívá ke kratší brzdné dráze, je nově vyvinutá běhounová směs, která stejně jako v případě předchozího modelu nese název Cool Chili. Směs speciálních pryskyřic zaručuje lepší záběrové vlastnosti a kratší brzdnou dráhu za mokra.

Další pozitivní efekt je výsledkem flexibility polymerové směsi, kterou zajišťuje optimalizovaná hustota příčných vazeb. Dochází tak k lepšímu kontaktu pneumatiky s vozovkou, nižšímu oděru a prodloužení kilometrového výkonu pneumatiky. Směs byla rovněž vyvinuta tak, aby nabízela výrazně nižší valivý odpor. Štítek EU pro značení pneumatik uvádí u nového modelu WinterContact TS 870 známku „C“ v kategorii palivové účinnosti, známku „B“ v kategorii přilnavosti za mokra a hluk na vozovce s hodnotou 70 dBm, což představuje nejnižší kategorii se symbolem jediné zvukové vlny.

Datum zveřejnění

24.2.2020

Zdroj informací

Continental Barum s.r.o.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Autobaterie pro každý vůz

AutoMax

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3842 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál