Automobilka Toyota předává státním úřadům první vlnu elektromobilů Toyota bZ4X z velké státní zakázky na více než 500 elektrických vozů, kterou ve třech tendrech vysoutěžila v loňském roce. Vozy dodala společnost Auto Eder, která bude zajišťovat i následující dodávky elektromobilů.
Elektromobily Toyota bZ4X, dodané v rámci jedné z největších státních zakázek, budou sloužit pro potřeby různých organizací a institucí spravovaných státem. Většinu z více než 500 vozů si stát převezme letos. Do konce července bude předáno prvních 200 vozů.
„Uspět v tak velkém tendru pro stát pro nás byla velká výzva. Naše vítězství je dokladem toho, že dokážeme uspokojit poptávku po širokém spektru pohonů podle specifických potřeb. Naše nabídka elektrických modelů se přitom bude dále rozšiřovat,“ uvedl generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška.
Elektrické kompaktní SUV Toyota bZ4X slibují dojezd až 512 km. Pomocí DC nabíjení o výkonu 150 kW je pak možné vozidlo nabít z 10 na 80 % za 30 minut. Ještě do konce letošního roku se tento model dočká výrazného faceliftu s vylepšenými parametry efektivity, dojezdu i nabíjení.
Počet státních tendrů, kterých se úspěšně zúčastnila značka Toyota, se stále zvyšuje. Toyoty dnes slouží v řadách integrovaného záchranného systému, policie a armády, ale i pro potřeby krajů nebo místních samospráv. I to přispělo k tomu, že byla Toyota v květnu opět druhou nejprodávanější značkou na českém trhu.
17. 06. 2025
Toyota
Foto: Toyota