Od září značka Peugeot v České republice rozšířila nabídku modelů Expert a jeho osobní verze Traveller o motor 2,2 BlueHDi ve variantách 110 kW (150 k) a 132 kW (180 k). Ten se již osvědčil v modelu Boxer, kde byl loni představen společně s novou automatickou převodovkou. Cílem zavedení této motorizace do dalších modelových řad je zvýšit konkurenceschopnost a atraktivitu vozů Peugeot na českém trhu.
Motor 2.2 BlueHDi proslul svou spolehlivostí. V posledních dvou letech prošel zásadní modernizací – mimo jiné v oblasti rozvodu a dalších klíčových komponent. Díky tomu splňuje emisní normu Euro 6e-bis a počítá se s ní i pro normu Euro 7.
Expert: stabilita na klesajícím trhu
Peugeot Expert si v letošním roce na českém trhu vede velmi dobře, k čemuž přispěla i loňská modernizace. Drží stabilní prodejní výsledky a úspěšně vzdoruje propadu, kterým segment středních dodávek v tomto roce prochází. Za prvních osm měsíců letošního roku bylo prodáno 154 vozů, z toho dvě třetiny připadly na verzi 2,0 BlueHDi 145 MAN6. Významně roste zájem o elektrické verze, které u Expertu tvořily 14,3 % prodeje, což je jednoznačně nejvyšší podíl v rámci celé modelové řady Peugeot.
Aktuálně je možné pořídit model Expert za akčních 581 100 Kč bez DPH. Výhodnou cenovou nabídku doplňuje program 5 let bez starostí (servis zdarma na pět let nebo do 70 000 km). Zákazníci mohou využít také operativní leasing Relax s měsíční splátkou od 7450 Kč bez DPH.
„Trh užitkových vozů v Česku letos výrazně klesá a udržet si v tomto kontextu silnou pozici vyžaduje velké úsilí. O to více nás těší pozitivní vývoj modelu Expert a příchod nové motorizace. K letošním úspěchům patří například fleetová zakázka pro České dráhy, kde jsme dodali 15 vozů Expert, z toho 6 elektrických. Naším cílem je v příštím roce prodeje tohoto modelu zdvojnásobit,“ říká Filip Lapka, prodejní ředitel značky Peugeot v ČR.
Traveller a další osobní dodávky
Také osobní verze Traveller vykazuje na českém trhu výrazný meziroční růst, k němuž přispěla především stabilizace výrobních kapacit. S 174 prodanými vozy je Traveller již nyní na téměř trojnásobku loňského celoročního prodeje.
Posílila i další osobní dodávka Peugeotu model Rifter, zejména v delší verzi Long. Zatímco loni si tuto variantu zvolila polovina zákazníků, letos je to již více než 65 %. Model Rifter Long je aktuálně k dispozici za akční cenu 579 000 Kč včetně sedmileté záruky .
09.09. 2025
Peugeot
Foto: Peugeot